Çözüldü Windows 8 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

elrichohenheim

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar son günlerde oyunlara girerken veya nvida ayarlarına girerken mavi ekran hatası görüntü bağdaştırıcısı hatası almaya başladım. Lütfen yardım edin.

--------------------
Sistem: İntel İ5 3210,Nvdia GT 630m,750gb 5400 rpm harddisk.

Minidumb dosyası:Minidump.zip

---------ekleme------------------
Nvida son sürücüsü kuruludur.

Son düzenleyen: Moderatör:
WHQL sürücye dön. WHQL sürücü varsa Beta yükle. Sürekli yeni konu açmak yerine bi konu aç, sorunu düzgün takip et.

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: dxgkrnl.sys

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000116 (0xfffffa80056af4d0, 0xfffff880053d0e30, 0x0000000000000000, 
0x000000000000000d)

*** dxgkrnl.sys - Address 0xfffff8800375652b base at 0xfffff8800369d000 DateStamp 
0x5168e8a0

Ekran Kartının bütün sürücülerinde aynı hatayla karşılaşıyorum. Bilgisayarı çok açık bırakıyorum ondan olabilir mi ?

Recep Bey'in dediği gibi sürücüyü 2-3 alt sürüme düşür, fakat WHQL sertifikalı stabil sürücüden olsun (stabil sanıyorum 320.18 olması gerekiyor). Önce eski sürücünü sil sonra yükle.

Evet. Birçok şekilde denedim ama hep bu hatayı alıyorum. Ekran kartı zarar görmüş olmasın ? En son bf3 oynamıştım 4 saat falan.

Eğer ekran kartı sürücülerinden bir fayda gelmediyse, kartının garantisi varsa servise göndermende fayda var. Ama dediğim sürücüyü kurdunmu? Stabil WHQL sürücüsü 320.18 bunu kullanıyorum ve bu sürücü sayesinde ben bu sorundan kurtuldum. Bu da çare olmazsa garantisi varsa gönder, kartında sorun olabilir.

Sağ olun sorunu çözdüm. Sorun ısınmadan kaynaklanıyormuş. Fön makinesi ile fan ızgaralarına hava bastım sonra bilgisayarı iyice temizledim. Sonra açıp Windows 8.1 64bit yükledim. Artık sorunsuz çalışıyor yardımlarınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı