Çözüldü Windows 8 nvlddmkm.sys Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Windows 8'e resmen geçiş yaptım :) Malum, RTM sürümü çıktı. Fakat sürücüler henüz olgunlaşmamış olduğu için ilk mavi ekranımı da aldım. nvlddmkm.sys sürücü yanıt vermeyi kesince bilgisayar da mavi ekranı yapıştırdı doğal olarak.

Peki sorun neydi?

Sorun nVidia'nın henüz pişmemiş olan ekran kartı sürücüsünden başkası değildi.

Çözüm nedir?

Sorunun çözümü her zaman dediğim gibi gün-cel-le-me! Ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra sürücü yanıt vermeyi kesti hatasından kurtuldum ve mavi ekran da tarih oldu.

İşte 64 Bit Windows 8 yüklü dizüstü bilgisayarlar için güncel nVidia sürücüsü:

Drivers | GeForce

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: nvlddmkm.sys

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x1000007e (0xffffffffc0000005, 0xfffff880047deb9b, 0xfffff880063f93c8, 
0xfffff880063f8c00)

*** nvlddmkm.sys - Address 0xfffff880047dfc23 base at 0xfffff880046c1000 DateStamp 
0x4fdf93d7

rMow0.jpg

Recep bey selam;

Windows 8 deneyimleriniz nelerdir ? Windows 7'yi bırakıp 8'e geçmeye değer mi ? ( Format sonrası tek tek driver yükle vs....). RTM Sürümünü ben de indirdim ama yüklemeye çok cesaret edemiyorum. Malum kullanıcıların birçoğu Metro arayüzü vs. diye beğenmemiş... Yıllardır sizi takip eden biri olarak Windows 8 hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum... Mümkünse detaylı olsun ama :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de yeni kullanmaya başladım. Bu tür yeni işletim sistemlerinde insanlar 1 saat kullanıp "beğenmedim" diyecek kadar dar görüşlü olabiliyorlar. Bazı ipuçları var Windows 8'i etkin bir biçimde kullanabilmek için. Bunlara değineceğim. Ama işletim sistemi sonuçta Windows 7 temeli üzerine kurulu ve bu bağlamda çok stabil.

Recep bey iyi akşamlar aynı sorun ile ilgili bi sorum olacaktı ama ?

Aynı hataya sahibim 3-4 aydır çözümü bulamadım. Güncellerkende dpc watch dog violation diye mavi ekran geliyro olmuyor :(

Aynı hatayı bende alıyorum. Nvidia'nın sitesinden son sürüm olan 344.75'i yükledim. Biosu güncelledim. 2 gün bişey olmadı. Oyun oynadım. 3. gün pc'yi açar açmaz mavi ekranı yapıştırdı. Bir türlü kurtulamıyorum şundan..

Admin olarak oturum açtığım halde dosyaları upload yapmak istediğimde "bu dosyayı açmak için yetkiniz yok" diyor. Dosyaları göndermenin başka bir yolu olabilir mi? Aklıma teamviewer seçeneği geliyor ama kabul eder misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı