Çözüldü Windows servislerini kapatan ve program kuran virüs

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ugur Yagmur

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun süredir Technopat Sosyal'e giremiyorum. Son 2 gündür zorlu bir virüs nedeniyle çileler çekmekteyim. 2 gün önce laptopumu sunumu nedeniyle kardeşime verdim. Sanırım sahte bir program yüklemiş, bu yüzden bilgisayara kendi kendine program yükleniyor. Kardeşimin yüklediği programı/virüsü, sebep olduğu programları kaldırdım ancak virüs hala sorun yaratmaya devam ediyor. Virüs, ayrıca herhangi bir antivirüs programının çalışmasına izin vermiyor, sitesine dahi sokmuyor.(Defender programını da devre dışı bıraktı)
Virüse karşı yaptıklarımı şunlar:
  • -Virüsle bağlantılı programları kaldırdım.
  • -Roaming klasöründe kalan artıkları sildim.
  • -Hijackthis ile tarama yaptım.
  • -Windows servisleri menüsünden Defender'i açmayı denedim.(Açılmadı 577 nolu hata kodunu verdi)
  • -Defender Offline denedim(USB boot bloklanmış)
  • -Combofix ve çeşitli anti-malware programları denendi, ancak açılmadı.
Lütfen siz de yardım edin. :(

Başka bir bilgisayarda oluşturulmuş açılış yapabilen antivirüs CD'si ya da flash diski yaratmayı deneyebilirsiniz. (Mikail Fidan söylemiş zaten)

Windows 10 kullanmıyorsanız hiç vakit kaybetmeyin:

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum | Technopat Sosyal

Windows 10'a rağmen bu sorunlar varsa önce MBAM ile bir tarama yapın. Program ve Özellikler altından bilmediğiniz programları kaldırın. Ardından servisleri aktif edin bu araç ile:

Kapalı Windows Hizmetlerini Açmak

MBAM çalışmazsa:

Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın

Dip Not: Windows 10 haricindeki Windows sürümlerine teknik destek vermiyoruz.
Windows 10 kullanıcısıyım. İlk önce MBAM' ı telefondan yükleyip MBAM denedim, program açılıyor, sadece görev yöneticisinde çalıştığını görebiliyorum. USB' den de boot edemiyorum has been blocked by the current security policy hatası alıyorum. Bilmediğim her türlü programı kaldırdım, hatta Roaming klasöründeki artıklarına kadar sildim ama sorun devam ediyor.

BIOS'tan Secure Boot'u devre dışı bırakın.
UEFI'den Legacy'e geçip öncelikle Defender Offline programını denedim ancak hata verdi. Şimdi Kaspersky'ı deneyeceğim. Ama önce servis açma programını deneyeceğim.

Tweaking Windows Repair adlı program ile Windows Defender açıldı, MBAM yükledim ve şu an çalışmakta. İnşallah virüsten kurtulacağım. :)

Sorun çözülmüştür. Tweaking Windows Repair ardından Defender açıldı. MBAM, Combofix ve HijackThis kullanarak tüm artık ve zararlı ögeleri sildim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı