Çözüldü Yeni Bilgisayar Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

akcollu

Hectopat
Daha fazla  
  • AMD A10 7870K Soket FM2+ 3.9GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU
  • ASUS A58M-A/USB3 A58 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) USB 3.0 DVI&HDMI Anakart
  • Powercolor R9 270X TurboDuo OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
  • GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram (DEĞİŞTİRDİM )
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Bu parçaları aldım. Eve götürdüm arkadaşımla kurmaya çalıştık. Çalıştıramadık. Sorun PSU'da mı diye arkadaşın PC'sinin anakartına bağladık. Çalıştırdı onu. Ancak ekran kartının fanları nedense normalinden hızlı çalıştı. Anakart bozuk sandık.

Biz aldığım sistemi çalıştıramadık çünkü. Tüm parçaları aldığım Vatan bilgisayara götürdüm. Onlar bağlayıp çalıştırmışlar. Bağladım normal çalıştı dedi. İçine baktım biz de aynı şekilde bağlıyorduk neden çalışmadı anlamadım.

Windows 8.1 kurduk. Mavi ekran hatası verdi birkaç kez. Driverları yükledik. Sonra Windows güncellemeler yapıyordu. Biraz güncelleme yaparken tekrar mavi ekran geldi. Bu sefer Windows bir daha açılmadı.
Windows 7 home pro kurdum. Tüm güncellemeleri yaptım. Dizi izlerken mavi ekran veriyor. Oyunlarda mavi ekran vermedi. Genelde internette dolaşırken mavi ekran veriyor. Çok sık vermiyor ama 1-2 saatte veriyor. Bazen uzun süre vermiyor.

AMD Catalsyt yüklüyorum. Ekran kartının kendi CD'sinden yüklüyorum. Anakartın driverları yüklüyorum. Ne yaptıysam kurtulamadım mavi ekrandan.
Ekran kartımda sorun yok diye düşünüyorum. Anakartın HDMI girişinden de kullandım PC'yi yine mavi ekran hatası aldım.

Sorun RAM'den kaynaklanıyor sandım. Çünkü anakartın sitesinde bu modeli desteklediği yazmamış. Ben de desteklediğini yazdığı modeli aldım. Mavi ekran hatası devam ediyor.
Harddiskten şüphelendim. HD Tune ile tarattım hepsi yeşil çıktı.
Bilgisayarıma girip C'ye sağ tıklayıp özelliklere girince, Araçlara gelip Hata denetimine Denetle deyince. Bilgisayarı yeniden açtığımda denetleme yapan yerde.

Yüzde 11'den 13'e geçtiği aralıklarda hep mavi ekran veriyor. Vatan Bilgisayara bu sorunla gittim. Bu işletim sistemini denetler sorun işletim sisteminde dedi. O arada işlemciyi de test etti bir şey yok dedi.
Bu sefer Windows 7 Ultimate yükledim. Hiç güncelleme yapmadım. Mavi ekran hatası hala devam ediyor.

Vatan Bilgisayara gitmekten sıkıldım artık.
Mavi ekran hatasındaki kodlarında bir ipucu yok. Sorun ne olabilir arkadaşlar.
  • Arızalı PSU PC'yi bazen 3-5 saat çalıştırıp mavi ekran verdirmez. Bazen de daha yeni açmışken mavi ekran verdirir mi ?
  • Anakart arızalı ise bu şekilde yapar mı ?
  • Sabit disk mi arızalı ?
O kadar çok uğraştım ki başka bir bilgisayarcıya gideceğim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosu 1601 e güncelledim. Ardından windows 7 çalışmadı. Sistem açılmadı. Win 10 hazırlamıştım usb de. Yükledim.
Dediğiniz tüm driverları yükledim. Yüklerken hiç mavi ekran almadım. Önceden alırdı. Şuana kadar 1 kere bile mavi ekran olmadı. Sistemde sorun gözükmüyor.
Murat Bey size çok teşekkür ederim. Sorunu çözdünüz. Gerçekten çok mutlu oldum şuan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı