Çözüldü Yosemite Mount Etme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emresaygin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu seferde Clover Configurator'den mount efi'ye bastığımda ne disk seçme alanı geliyor nede mount edilmiş disk geliyor format atarken genişletilmiş mac seçmiştim ama gelmiyor şu anda ... Check Partition dediğimde sonuç :

Kod:
/dev/disk0
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:     FDisk_partition_scheme                        *320.1 GB   disk0
   1:                  Apple_HFS Mac Os X                262.1 GB   disk0s1
   2:               Windows_NTFS Depo                    57.9 GB    disk0s5
/dev/disk1
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:     FDisk_partition_scheme                        *15.6 GB    disk1
   1:             Windows_FAT_32 CLOVER                  209.7 MB   disk1s1
   2:                  Apple_HFS OS X Base System        7.5 GB     disk1s2

Şu anda flash disk'den boot ederek sistemi çalıştırıyorum yardımlarınızı bekliyorum ...

Kurulum yaptığın HDD, "Guid Partition Table (GPT) olarak formatlanmamış. Dolayısıyla EFI için ayrı bir bölüntü yok. Clover bootloader kurulumunu şu şekilde yapmalısın.
MBR_Clover.png

Hemen deniyorum hocam ...

Hocam öncelikle kurulu olan Clover Configurator'ü sildim ve yeniden sizin dediğiniz ayarlarla kurdum. Ama sonuç hala aynı , yine Mount Efi dediğimde bir şey olmuyor... Hatta Clover Configurator'ü kurmama rağmen bulamıyor sistemde aratıyorum bulamıyorum ...

Mount EFI edilmez. MBR kurulumda EFI, HDD içinde bir klasör olarak oluşturulmuştur. HDD içini kontrol et.

Evet hocam biraz araştırınca buldum görseller :

3PvLb2.png
WEgkM2.png

Bundan sonrası gerekli USB/ EFI içindeki gerekli sürücü ve config.plist ayarlarını buraya kopyalamak.

Hocam hay sizden Allah Razı olsun . Sayenizde sistem tamamlandı. Ben bütün kopyalamaları yapmışım sistem hazırmış fakat hep flash'dan başlatıyormuşum sistemi . Başlangıçta Mac diski'ni seçince direk bios'a giriyordu bunuda bios'dan bir kaç ayar yaparak hallettim çok sağolun gerçekten Türkiye Hackhintosh konusunda 1 numarasınız...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı