Çözüldü YouTube'da nasıl hazır altyazı hızlıca farklı dile çevrilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, kendi videom için altyazı yapıyordum. Olabildiğince geniş kitleler tarafından izlenmesi için birçok dilde altyazı koymak istiyorum. Fakat otomatik çevirme butonunu bir türlü bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Ana dilinde alt yazı yap otomatik çevir tuşuna basmalarını söyle veya kendin çevirebiliyorsan çevir.
Dili seçtikten sonra otomatik çevir tuşu geliyor. Açıklamada söyleyin o tuşa basarlar. Google çeviriden çevirip alt yazı eklemek iyi olmaz diye düşünüyorum.

Otomatik çevir tuşu için sanırım videonun ana dilinde alt yazı bulunması gerekiyormuş sanırım.

Otomatik çevirme yerine ingilizce şekilde kendiniz yazarsanız daha mantıklı olur.
Hocam sorduğum zaten manuel yazılmış alt yazıyı başka dillere çevirmeydi. Fakat tuşun çıkması için önce videonun "Ana Dilinde" bir alt yazı bulunmalıymış.

Hocam sorduğum zaten manuel yazılmış alt yazıyı başka dillere çevirmeydi. Fakat tuşun çıkması için önce videonun "ana dilinde" bir alt yazı bulunmalıymış.

O buton ana dilinde alt yazı bulununca tek çıkıyor. Ama her alt yazı için otomatik çevir var mesela İngilizce altyazıyı Arapça'ya çevirebilirsin. İlk önce ana dilinde yap ana dilinde olmasa dahi yine çıkıyor dil ile alakası yok otomatik çevirin. Ben Türkçe alt yazı olmayan videolarda hep onu kullanırdım ama saçma şeyler çıkardı eskiden. Google çeviri geliştiği için artık o kadar saçma değil. Bazen otomatik alt yazı var ama otomatik çevir ile birlikte çok saçma oluyor Google sesi hiç algılayamıyor saçma saçma şeyler çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı