Çözüldü Yüksek ping sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shankssann

Kilopat
Arkadaşlar sorunu bu sabah dota 2 oynarken fark ettim. Çok geç tepkime veriyordu eleman :D Komut dosyasından ping attım birkaç siteye acaba oyundan mı yoksa ki genel bir sorun mu diye orada gördüğüm rakamlar 900-1100 ms olarak dı, inanamadım sabahtan beridir yapmadığım şey kalmadı ama bir türlü düzelmedi ping.

TTNET'i defalarca aradım saçma sapan yok modemin fişi takılı mı yok hızınızda sıkıntı var mı bir şey mi indiriyorsunuz vs. vs. gibi saçma sapan yorumlar geldi en sonunda durumu ben anlattım ne alaka benim sorunumun onlarla diye belki 7 defa aramışımdır. Sonuç sıfır, acaba bir bilgisi olan yardımcı olabilecek kimse var mıdır :) Kablolu kablosuz denedim, yeniden format attım, kabloları değiştirdim, birçok siteye ping attım, denemediğim bir şey kalmadı benim anladığım kadarı ile şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin pingde büyük bir sorun var. Arkada interneti kullanan bir program falan olabilir. İnterneti başka birisiyle paylaşıyor musun?

Hayır kimse ile paylaşmıyorum. Arkada programda olamaz 30 dakika önce formattan yeni çıktı makina :) İşte sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedim bendemi sıkıntı var ttnette mi onu bir bilsem gerisi kolayda sıkıntı sorunun kaynağını bulmakta :)

Windows update servisini devre dışı bırak ve CCleaner yükleyip temizlik yap, araçlar kısmından başlangıçta ne varsa disable yani devre dışı bırak. Windows 8 ve üzeri kullanıyorsan "Denetim masası --güç ayarlarından-- hızlı başlat'ı devre dışı bırak" (tiki kaldır)
Yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat chrome ile girip tekrar testi gerçekleştir.

Kablolu mu kablosuz mu bağlantınız ? Ethernet kablosunu taktıktan sonra ethernet bağlantısından dns ve ip adreslerinizin otomatik olduğundan emin olduktan sonra bu şekilde yüksek bir ping alıyorsanız. Telefon hattınızda parazitlenme veya hışırtı mevcut mu ? var ise eğer 121 arayarak bildirin ya da kabloları kontrol edebilir veya anahat kablosunu ( Ev telefonu devre dışı kalacak şekilde ) direkt olarak modeme takın. Bir de bu şekilde test edip sonucu bildirin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı