AMD İşlemcili Sistemlerde Boot Sorunu

AMD işlemcili özellikle FX serisi AM3+ platformu için bir rehberdir. Bazı sistemlerde macOS kurulumundan önce ve sonrasında yaşanan "USB hata döngüsü" ve/veya "still waiting for root device" hatasına çözüm olabilecektir. Temel nokta gerekli USB yama sürücülerinin sisteme zorla kurulmasıdır.

Bu rehberde bulunan özellikle USB kext sürücülerini çoğu macOS / OS X sürümünde kullanabilirsiniz. (10.9.x - 10.14.x)

-> AMD FX işlemci bulunan vb. bulunan sistemlerde:
"USB belleğin CLOVER bölümünde bulunan EFI --> CLOVER --> Kexts --> Other içerisinde bulunan kextleri; transmac ile usb içerisinde bulunan System --> Library - Extensions yoluna bırakınız yani oraya kopyalamış olunuz."

FX_DRIVER_CLOVER bu dosyaları CLOVER --> EFI --> CLOVER içerisindeki aynı isimdeki driver64 & driver64uefi klasörlerini silip değiştiriniz.

Not: Aynı şekilde kurulumu yaptıktan sonra kurulu bölüme aynı yol olan System --> Library - Extensions yoluna kext sürücülerini kopyalamanız gerekebilir.

İyi denemeler.

Son düzenleme:
@mıttık
Güncel mevcut imajlarımız genellikle zen mimari için desteklidir. FX zaten pek verimli değil macOS için genel olarak. Sabit imaj konularında bulunan config.plist değiştirme yönergelerini uygulamayı deneyebilirsiniz.

Üstad öncellikle biz hackintosh kullanmak zorunda kalanlar için verrdiğiniz emekler için minnettarım. şu AMD işlemciler için kurulumu bir kereliğine keşke video şeklinde anlatsanız adım adım o kadar makbule geçerki :( İnanın 1 haftadır uğraşıyorum olmuyor
şimdi mesela şurda takıldım kaldım, raw doyasını usb belleğe yazdırdım. sanal makine oluşturdum vmware'de fakat usb bellekten boot edemiyorum.

Dosya Ekleri

• 2019-04-23 14_53_10-macOS 10.14 - VMware Workstation.png
    2019-04-23 14_53_10-macOS 10.14 - VMware Workstation.png
    9 KB · Görüntüleme: 95
@halilibo42

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı