Çözüm Chrome Donma Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Recep Baltaş'ın çözümünü uyguladım... Donanım ivmesi tıkını kaldırdım şimdilik sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun en büyük sebebi ekran kartınızdır. Chrome, hızlı çalışmak için ekran kartından yararlanır. Özellikle de YouTube videolarında takılma olmaması için ekran kartı kullanılır. Bu durumda eğer ekran kartı sürücünüz güncel değilse ya da ekran kartınızda bir arıza varsa Chrome'da takılma olabilir.

Şu adımları uyguladığınızda sorun çözülmelidir:
  • Öncelikle Windows 10 kullanın. Zira Windows 10, bütün sürücüleri güncel tutar. Ayrıca ekran kartları için en güncel sürücü yapısı olan WDDM 2.1 kullanmaktadır.
  • Erkan kartı sürücünüzü güncelleyin. Güncel sürücüler birçok problemi çözer.
  • Chrome 64 Bit kullanın. 64 Bit sürüm genelde bir sürüm ileriden gider: Chrome Tarayıcı
  • Sorun devam ederse Chrome > Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Kullanılabilir olduğunda donanım ivmesini kullan seçeneğini devre dışı bırakın.

Eki Görüntüle 220609
son adım sorunu çözdü. Teşekkürler

Chrome'da herhangi bir sayfada gezinti yaparken, sayfayı kapatmadan 5-10 dakikalığına ayrılıp geri döndüğümde sayfa donmuş oluyor, sayfanın üzerine tıklayıp bekliyorum 1-2 dakika sonra sayfada hareket başlıyor. Chrome ve bilgisayarda her şey güncel halde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı