Çözüm Cyberpunk 2077 AVX Desteği

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
20 Aralık 2020 güncellemesi: Oyuna gelen 1.05 güncellemesi ile artık bu yamaya gerek kalmamıştır:

AVX komut setinin kullanımı kaldırıldı, böylece AVX'i desteklemeyen işlemcilerde Prologue'un sonunda meydana gelen çökmeler düzeltildi.

Cyberpunk 2077 ile ilgili en sık yaşanan sorunlardan biri de AVX desteği olmayan işlemcilerde yaşanan çökme sorunu. Bu, genelde oyunun içinde gerçekleşiyor bildiğim kadarıyla. Bir de SSE 4.2 desteği lazım ki bu yoksa oyun hiç açılmayabilir. Bu, başka bir konu.

Şimdi, AVX komut setini değiştiren bir yama mevcut. Adım adım 1.04 sürümü için çözümü belirtelim:

• Önbellek klasörünüzü silerek başlayın. Bu varsayılan olarak şu konumda bulunmalıdır: C:\Users\XXXXX\AppData\Local\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077
  • Sonra Cyberpunk için yükleme konumunuza gidin. Varsayılan konum: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cyberpunk 2077\bin\x64
  • Değiştirilmiş EXE dosyasını indirin: 1.04 AVX Fix
  • Eski EXE dosyasını silin ve yenisinin indirdiğiniz EXE ile değiştirin.
  • Yeni EXE'ye çift tıklayın ve oyunun keyfini çıkarın.
Not: Bu düzeltme yalnızca AVX talimatlarının (Sandybridge öncesi işlemciler) olmaması nedeniyle meydana gelen CPU çökmesi için geçerlidir, diğer komut setlerinin eksikliği ve başka herhangi bir hata veya çökme ile uğraşmazsanız yardımcı olmaz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı