Çözüm Full HD ekranda bulanık görüntü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Özellikle de 15.6" Full HD laptop ekranınızda bulanıklık sorunu yaşıyorsanız DPI ayarınızı kontrol etmenizde fayda var.

1. Masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğini seçin.
  2. Sol alttaki Ayrıca bkz. altından Görüntü seçeneğine tıklayın.
  3. Burada "Tüm görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver" seçeneğini işaretleyin.
  4. Uygula deyin ve yaptığınız işleri kaydedip "Oturumu Kapat" deyin.
  5. Oturumu tekrar açtığınızda artık bulanıklık sorunu yaşamayacaksınız.

DPI Ayarı.jpg

Abi bende ayrıca bkz kitli yani silik gözüküyor. Tıklamama izin verilmiyor.

Abi şuraya kadar gelebiliyorum fakat şu seçenek yok bende Tüm görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver.

görünüm kişiselleştirme.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi bende ayrıca bkz kitli yani silik gözüküyor. Tıklamama izin verilmiyor.

Abi şuraya kadar gelebiliyorum fakat şu seçenek yok bende Tüm görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver.

Eki Görüntüle 247075

Windows 10'a geçin. O zaman DPI ayarını buradan yapabilirsiniz:

upload_2017-7-9_23-6-40.png

Windows 10'a geçin. O zaman DPI ayarını buradan yapabilirsiniz:

Eki Görüntüle 247076

Merhaba, 15,6 full hd laptop ekranında dediğiniz ayarları yaptığım halde bazı uygulamalar hala bulanık oluyor. Windows 10 1703 sürümü kullanıyorum. Photoshop vb uygulamalarda çok küçük yazı ve butonlar oluyor. DPI yükselttiğimde photoshopta fotograf açtığım vakit yarısı görünmüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Ölçeklendirme ayarını %100 e çekince düzeliyor ama bu sefer de her şey çok küçülüyor. Bunun kesin çözümünü bilen yok mu bayadır araştırıyorum? Yoksa iade etmeyi deneyeceğim.

Bulanık olan uygulamaların .exe dosyasına girip sağ tık özellikler uyumluluk kısmında yüksek DPI ayarlarını değiştir kısmından, Yüksek DPI için ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl tikliyse tiki kaldırıp tikli değilse tikleyip dener misiniz? Benim masaüstü bilgisayarımda da bazı uygulamalar bulanık gözüküyordu böyle düzelttim.

Bulanık olan uygulamaların .exe dosyasına girip sağ tık özellikler uyumluluk kısmında yüksek DPI ayarlarını değiştir kısmından, Yüksek DPI için ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl tikliyse tiki kaldırıp tikli değilse tikleyip dener misiniz? Benim masaüstü bilgisayarımda da bazı uygulamalar bulanık gözüküyordu böyle düzelttim.
CPUID programında denedim. Tik atınca düzeldi. Teşekkür ederim.

Ben de Origin'i düzeltmek için kullanmıştım da merak ettim HWMonitor için de yaptım siz öyle deyince dünya varmış be aşırı netleşti aklıma gelmemişti kendinden bulanık sanıyordum. :D

Geri
Yukarı