Çözüm LoL Launcher Açılmaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Y

Yılmaz ÇABUK

Ziyaretçi
Yaklaşık 2 gündür uğraştığım ve en sonunda kendi kendime çözdüğüm bir problemi size anlatmak istiyorum.
Bilgisayarıma Windows 10 kurulumu yaptım ve bağımlısı olduğum LoL'ü indirdim. Bir de ne göreyim! Yüklemeyi açıyorum ama kernel yüklendikten sonra oyun dosyalarının yüklendiği ve "Başlat" butonunun bulunduğu Launcher açılmıyor. Şunların hepsini denedim ama yok, olmuyor:
  • RADS klasöründeki gerekli dosyaları silme,
  • Oyunu başka bilgisayardan kopyalayıp çalıştırma,
  • Format atıp oyunu yeniden kurma,
  • Farklı Windows sürümü deneme (Windows 8.1),
Ama yok, hiçbiri işe yaramadı. Özellikle Windows 8.1 ve Windows 10 sürümlerinde yaşanan bu kronik sorunun çözümünü nihayet buldum. İşte uyguladığım adımlar:
  1. Oyunu silin. (Tüm güncellemeleri yapıp, eksik dosya bırakmadıysanız)
  2. League of Legends - İndir linkine girip TR dışında herhangi bir sunucunun Windows sürümünü indirin.
  3. Dosya indikten sonra açın ve kurun.
  4. LoL'ü başlatın.
  5. Launcher açıldığı ve dosyaları yüklemeye başladığı zaman "Çevrimiçi" yazısının altından sunucuyu "Türkiye" olarak değiştirin.
  6. Gerekli dosyalar yüklenecek ve hayırlı olsun.
NOT: Moderatörlerden ricam bu tür çözümlerin olduğu konuları sabitlemeleri. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı