Çözüm Oyuncu bilgisayarı aldıktan sonra oyun oynamak istememek

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bana da öyle oldu, ilk 2 hafta internet kafede oynadığım oyunları kasmadan evde oynadım heyecanlı bir şekilde.
Sonra ilgimi çekmemeye başladı. Ben farklı oyunlara başlayarak ve kitap okuyarak çözdüm.
Bilgisayara ara verin yani, bir-iki hafta kitap okuyun sadece.

Olay tamamen psikolojik. Bu kadar para verdim hayatımı bu oyunlarla boşa mı harcayacağım düşüncesi sarıyor insanı. O parayla alabileceklerini düşünüyorsun. Aynı şeyi lol oynarken yaşıyorum sanki hayatımdan saatleri boşa harcıyormuşum gibi hissediyorum. Ama inat edip 1, 2 oyun girince keyif almaya başlıyorum. Gene döndü döndü ekonomiye geldi vay arkadaş.

Çünkü eşyalara çok fazla anlam yüklüyoruz.
İyi bir bilgisayarımız olunca, iyi bir araba alınca, iyi bir evimiz olunca sorunlar bitecek ve çok mutlu olacağız sanıyoruz.
Bunları elde edince de bunlar yüklediğimiz anlamları haliyle karşılamıyor.
Mesela PC'de oyun oynamanın mutluluğu en yüksek grafiklerde yüksek fps almak değildir, oyun oynamanın mutluluğu arkadaşlarla eğlenmektir.
Araba almanın mutluluğu, eğer ailenle sevdiklerinle güzel yerlere gidebiliyorsan vardır.
Evin mutluluğu kaç metrekare olduğu değil, içinde kimlerle olduğundur.
İnsanlara değil, eşyalara değer verdiğimiz sürece en iyisine sahip olsak ta mutlu olamayacağız...

Aslında ilk mesajda sebebi de anlatılmış. Oyun eskiden benim için problemlerden bir süreliğine kaçma yoluydu. Kafamı boşaltıyordum. Şimdi ise kafa o kadar dolu ki oyuna odaklanamıyorum bile.

Yeni bir şeyler aldığımda kendimi iyi hissedeceğimi sanıyorum ama bunun sadece bir sanı olduğunun farkındayım. Misal az kalsın kendimi tutamayıp RX 5700 XT alacaktım, sonra vazgeçtim. Elimdeki RX 590 neyime yetmiyor? Aynı oyunu 50 değil 90 FPS görünce çok mu mutlu olacağım?

Hayır zengin de değilim parayı elde tutmam lazım ama işte anlatıldığı gibi; "yeni bir şeyler alınca mutlu olacağım" düşüncesi...

Neyse ben gibip meditasyon yapayım biraz, içimdeki sıkıntı gitsin. Eeh! 😐

Geri
Yukarı