Çözüm Oyunlarda sinyal yok "No signal" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zylenix

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Oyunlara girince 10-15 dakika sonra monitörde sinyal yok hatası alıyorum. Bu arada sadece 1 oyunda değil hepsinde aynı hatayı alıyorum. Biraz saçma gelebilir fakat söylemekte fayda var: 1-2 ay öncesine kadar bilgisayarımı soğuk odadan sıcak odaya taşıdım. Sizce bundan dolayı olma ihtimali var mı? Yani sobalı evde duruyorum, bayağı sıcak oluyor. Ondan dolayı ekran kartında çok ısınma olup kapanma ihtimali olabilir mi? Önceden böyle bi sorun yaşamıyordum, son 1 aydır bu sorunla karşı karşıyayım .

Bu sorun çoğunlukla ekran kartının aşırı ısınıp kendini kapatması ile meydana gelir. Kartın ısılarını kontrol edin. Gerekirse tozlarını temizleyip termal macununu değiştirin.

Aida64 ile ısı değerlerini kontrol edip bildirin. Ayrıca ekran kartı ve diğer önemli driverlarınızı güncelleyin.

Bu hizmetten faydalanın. https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html

Aida64 programını indirdim fakat ısı değerine nerden bakılacağını tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

Ek olarakta driverlerim güncel fakat Recep Baltaş abimizin verdiği konuda mesaj sayım tutmuyor maalesef ve free olarak programı denediğimde hemen hemen 10 tane güncel olmayan driverler verdi bana. Fakat bunlar gerekli olabilicek driverler değil. Çünkü ses fare ve klavye tarzı driverleri sundu program bana .

- - - Güncellendi - - -

Bu sorun çoğunlukla ekran kartının aşırı ısınıp kendini kapatması ile meydana gelir. Kartın ısılarını kontrol edin. Gerekirse tozlarını temizleyip termal macununu değiştirin.

Recep abi yardımın için sağol. Fakat bir önceki gün temizleyip macun sürmüştüm işlemci ve ekran kartına. Yani demek olarak ki tek bir sorun kalıyor. Oda çok sıcak olduğu için bilgisayar kendini kapatıyor .

GeForce GT 9400 ekran kartı kullanıyorum. Ben de No Signal hatası alıyorum. Belli bir zaman sonra ısı ölçümü yapıyorum , 100'leri geçtiği oluyor. Ne yapmam gerekiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı