Çözüm Tanımlanamayan Ağ - İnternet Erişimi Yok

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Çözüm 1: Ağ sürücüsünü güncelleyin.

Ağ sürücüsünü güncelleme yöntemi:

1. Başlat menüsünü açın.
2. Arama kutucuğuna devmgmt.msc yazıp Enter'a basın.
3. Ağ kartınızı seçin ve sağ tıklayın.
4. Özellikler'e tıklayın.
5. Özellikler penceresinde "Sürücü" sekmesi altındaki "Sürücüyü Güncelle" butonuna tıklayın.
6. Güncellemeleri yükledikten sonra bilgisayarınız başlatın.

Daha fazla bilgi için: Düzgün çalışmayan donanım sürücüsünü güncelleştirme

Çözüm 2: TCP/IP yığınını sıfırlayın.

TCP/IP yığının sıfırlamak için buradaki adrese gidin ve Microsoft Fix it butonuna tıklayın: How to reset Internet Protocol (TCP/IP)

2. Çözüm denendi ve kesin olarak çalışıyor. Fakat olur da sorun devam ederse hala, 3. çözüme geçin.

Çözüm 3: Burada Windows Ağ Tanılama aracını kullanmanız gerekiyor. Nasıl kullanacağınıza dair rehberi burada bulabilirsiniz:

Windows 7'deki Ağ sorun gidericisini kullanma

Yalnız VirtualBox, VPN hizmeti sunan yazılımlar Ağ Sürücüsü yüklediği için internete normal bir şekilde bağlansanız bile normal bağlantınızın yanı sıra Tanımlanamayan Ağ-İnternet Erişimi Yok yazısı çıkıyor.

Benim bunula ilgili bir sorunum var:
önceleri kablolu ve kablosuz olarak bağlanabiliyordum. Fakat daha sonra uzun bir süre kabloyla bağlanmadım.
Ve bu süre içinde bir süre boyunca kablosuz ağda mac filtreleme kullandım ve kaldırdım. Sonra kabloyla bağlanmayı denediğimde
bu sorunla karşılaştım. Bilgisayara format felan attım, sürücüleri güncelledim, internette ne kadar yöntem bulduysam denedim ama başaramadım. Kabloyla ağa bağlanabiliyorum fakat internete bağlanamıyorum hatta ağdaki diğer bilgisayarları görüp bağlanıp dosya transferi yapabiliyoruz ama bi türlü internete bağlayamadık. Bana mac adresimin clonlandığını söylediler. sizde bunun bir çözümü var mı acaba?

Çözüm 2: TCP/IP yığınını sıfırlayın.

TCP/IP yığının sıfırlamak için buradaki adrese gidin ve Microsoft Fix it butonuna tıklayın: How to reset Internet Protocol (TCP/IP)
2.Çözümün işe yaraması için en sonda bilgisayarı yeniden başlatmanız lazım, o şekilde sorun çözülür.
Biraz konu hortlatmak oldu ama.
Sırf teşekkür etmek için foruma kayıt oldum. Teşekkürler Recep Baltaş

Bu konu hakkında çok uğraştım dns değiştirme, güncelleme denedim fakat sorun çok kolaymış. İnternet kablosunda oluşan sıkıntıdan bu hatayı alıyormuşum. Kabloyu değiştirdiğimde sıkıntı düzeldi. Deneyebilirsiniz.

Benim bunula ilgili bir sorunum var:
önceleri kablolu ve kablosuz olarak bağlanabiliyordum. Fakat daha sonra uzun bir süre kabloyla bağlanmadım.
Ve bu süre içinde bir süre boyunca kablosuz ağda mac filtreleme kullandım ve kaldırdım. Sonra kabloyla bağlanmayı denediğimde
bu sorunla karşılaştım. Bilgisayara format felan attım, sürücüleri güncelledim, internette ne kadar yöntem bulduysam denedim ama başaramadım. Kabloyla ağa bağlanabiliyorum fakat internete bağlanamıyorum hatta ağdaki diğer bilgisayarları görüp bağlanıp dosya transferi yapabiliyoruz ama bi türlü internete bağlayamadık. Bana mac adresimin clonlandığını söylediler. sizde bunun bir çözümü var mı acaba?

Geri
Yukarı