Çözüm ViewSonic VX2458 ölü piksel

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kdr454

Hectopat
Yer
TR
Daha fazla  
Bugün gerçekten çalışan ölü piksel tamiri göstereceğim, bilenler vardır aranızda neyse söyleyeyim.
Elimde ViewSonic VX2458 C-mhd monitör var Trendyol'dan sipariş verdim, 15 günde cumartesi günü elime ulaştı ve hiç böyle bir monitörüm olmadığı için çok heyecanlıydım. 10 yıldır 18 inç Samsung'un SyncMaster 943NW monitörünü kullanıyordum.

Neyse montajladım, kurdum, açtım. "Of ne güzel cihaz" falan diyorum açıldı PC ve ekranda siyah siyah nokta var 😂.
Çok üzüldüm, sinirlendim sonra nasıl düzelir belki bir yolu vardır dedim ve bir site buldum:JScreenFix - Pixel Repair hiç umudum yoktu ama denedim belki düzelir diye.

Ekranda rengarenk çok hızlı renk değişen pikseller vardı o kare kısmı pikselin olduğu yere koyup düzelene kadar yapın diyorlardı. Ben de 3 saat yaptım sonra kapattım bir baktım düzeldi.

Düzelme ihtimali çok düşükmüş duyduğuma göre ve düzeldi monitör. Çok şaşırdım, fotoğraflara bakın koydum aşağıya.
Fakat cihazı KVK'ya yolladım çünkü ekranın köşeleri karanlık oluyordu. Ayrıca çerçeve de ekrana tam oturmamıştı. Sanırım üretim hatalıydı cihaz.
Servise bu ölü piksel olayını anlattım dediler ki "ölü piksel düzelemez donanımsal sorundur" neyse uzatmadım ben ama ben de öyle biliyordum. Düzelmemesi lazımdı.
Diğer beyaz ekrana bakın arkadaşlar fotoyu koydum alta. Böyle bir sıkıntısı vardı o yüzden yolladım KVK'ya ama benim burada anlatmak istediğim, yeni aldığınız monitörde ölü piksel çıkarsa dediğimi bir deneyin, bir ihtimal düzelebilir. Garantiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
İyi akşamlar.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    198,2 KB · Görüntüleme: 1.003
  • 4.png
    4.png
    208,2 KB · Görüntüleme: 1.002
  • 1.png
    1.png
    374,7 KB · Görüntüleme: 1.009
Son düzenleyen: Moderatör: