Çözüm WattMan ve siyah ekran hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hiçbir oyunda wattman hatası almıyordum. Sadece AC Odyssey’de oluyor. Oyunun optimizasyonundan mı anlamadım. Opsiyonel sürüm 20.5.1 yüklü. Undervolt tikini aktif ettim herşey düzeldi.

Bende XFX RX 590 kullanıyorum ve aynı hatayı alıyordum. Bios güncellemesi yapmıştım bütün sürücüleri güncelledim kaç kere format attım sorun monitörde zannedip 144hz monitör bile aldım ama sorun AMD yazılımı işte :) Şuan sorunsuz stabil şekilde kullanmış olduğum ayarları görsele ekliyorum. Bu ayarlar ile hem hatalar çözüldü hem de undervolt sayesinde sıcaklık değerleri düştü.
Ayrıca Radeon programından ayar yapacak arkadaşlar yine görsele eklemiş olduğum hızlı başlatma ayarını kapatsınlar yoksa ayarlar sıfırlanıyor.
Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    77,4 KB · Görüntüleme: 63
  • 16.PNG
    16.PNG
    80,6 KB · Görüntüleme: 61
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
O kadar para verip yeni ekran kartı alacaksın birde üstüne undervolt (voltaj düşürme) yapacaksın. Öyle bir dünya yok. Almayın AMD ekran kartı bakalım nasıl düzeltiyorlar kendilerini.

Hiçbir oyunda wattman hatası almıyordum. Sadece AC Odyssey’de oluyor. Oyunun optimizasyonundan mı anlamadım. Opsiyonel sürüm 20.5.1 yüklü. Undervolt tikini aktif ettim herşey düzeldi.
Nasıl yaptığınızı yazar mısınız? Gelenler görsün.
O kadar para verip yeni ekran kartı alacaksın birde üstüne undervolt (voltaj düşürme) yapacaksın. Öyle bir dünya yok. Almayın AMD ekran kartı bakalım nasıl düzeltiyorlar kendilerini.
Hocam birde. 500 serisini bıraksınlar, 5000 serisine geçsinler diye yapılıyor. Bütün driver güncellemeleri , 5000 serisi için yapılıyor.

Nasıl yaptığınızı yazar mısınız? Gelenler görsün.

Hocam birde. 500 serisini bıraksınlar, 5000 serisine geçsinler diye yapılıyor. Bütün driver güncellemeleri , 5000 serisi için yapılıyor.
Radeon yazılımında her şeyi standart ayarda kullanıyorum. Global ayarlarda yani. Assassins Creed'de sorun yaşadığım için o oyuna özgü düşük voltajı seçtim. Düzeldi.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-06-09 152905.png
    Ek Açıklama 2020-06-09 152905.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 53
  • Ek Açıklama 2020-06-09 152924.png
    Ek Açıklama 2020-06-09 152924.png
    46,7 KB · Görüntüleme: 55
Radeon yazılımında her şeyi standart ayarda kullanıyorum. Global ayarlarda yani. Assassins Creed'de sorun yaşadığım için o oyuna özgü düşük voltajı seçtim. Düzeldi.
AMD cidden 5000 serisi için sorunları çözüyor gözüküyor. Fakat 500 serisi gariban unuttular sanırım. :D

Aynen, katılıyorum!
Biz 500 serisinde sıkıntı yaşayıp bu sıkıntıları dile getirince AMD ekran kartlarını kötülemiş oluyoruz bazı kesimler tarafından bu şekilde algılanıyor ve anlam veremiyorum. Yani yaşanan sıkıntılar ortada. Ben zaten hep AMD ekran kartlarını tercih etmişim fiyat performans ürünü olmasından dolayı. Sadece 2 adet Nvidia ekran kartı kullandım. İlki 2004 yılında aldığım bilgisayarımda bulunan Nvidia Geforce FX 5200 128mb ekran kartı. Diğeri ise dizüstü bilgisayarımda bulunan GT 520m ekran kartı. Bu kartlar hala sıkıntısız çalışmakta ve driver sıkıntısı filan yaşamadım. Daha 2 ay önce aldığım XFX RX 590 ekran kartıyla maşallah birçok sıkıntı yaşadım. Ha bir yandan da iyi oldu birçok şey öğrenmiş oldum. :) Bu öğrendiklerim sayesinde de sıkıntı yaşayan insanlara yardımcı oluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı