Çözüm Windows 10 Çift Alt+Tab Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bayram Şenakar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Windows 10'da Alt+Tab yapınca ilk seferinde sayfa değiştirmeyip Alt+Tab yaptıktan sonra tekrardan Tab yaparak ikinci sayfaya geçenler için çözüm buldum.

Öncelikle Winaero Tweaker'i indiriyoruz: Downloads / Software / Winaero Tweaker

Kurulumu yaptıktan sonraki adımları takip edin.

1524682675928.png

1524682700078.png

1524682718776.png

Bu Windows kaynaklı bir sorun. Bu yöntem Alt+Tab geçişlerinizi klasik görünüme çeviriyor. Modern görünümünde bir çözüm bulamadım maalesef. Eğer bulursam konuya ekleyeceğim.

Bu Windows kaynaklı bir sorun. Bu yöntem Alt+Tab geçişlerinizi klasik görünüme çeviriyor. Modern görünümünde bir çözüm bulamadım maalesef. Eğer bulursam konuya ekleyeceğim.
Önemli değil ya yeter ki ilk yaptığımda direk geçsin. Oyundan müziği değiştirmeye geçmeye çalışıyorum oyuna geri dönüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben faydalandı, siz de faydalanabilirsiniz. İyi forumlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben faydalandı, siz de faydalanabilirsiniz. İyi forumlar.
Bu yöntem sadede oyun geçişlerinde çalışır.
Benim yöntemim normal günlük kullanımda sorun yaşayanlar için de geçerli.

bende alt tab çalışıyor ancak kasıyor yani mesela 5 6 defa arda arda basınca olmuyo ama sonra birden 5 6 defa alt tab yapmışım gibi tepki veriyor anında. bu onu da düzeltir mi ?

CS:GO açıkken ile Firefox Alt Tab yaparsam CS:GO kilitleniyor, bu çözüm işe yarar mı bende de? Yoksa ekran kartı ısınma kaynaklı bir kilitlenme midir?

Kökten Çözüm. İşte bu ya. Harikasınız.

Microsoft kanalında aynı başlık açılmış orada bile abuk subuk önerilerde bulunulmuş. Kimisi bu büyük bir sorun değil demiş. Sanki sorunun ne olduğunu anlamış da büyük değil diyor. :)

Sorunum aşağıdaki gibiydi:

"Alt-tab klavye kısayolu bazen takılıyor. İki tane Google Chrome penceresi açık tutuyorum. O pencereler arasında geçiş yapıyorum. Bir tanesinden video izliyorum. Diğerinde izlediklerimi yazıyorum. Eğitim notları alıyorum. Alt tab ile geçiş çok güzel. Hızlıca yazıyorum. Ama bazen bu takılıyor. İkinci pencere görünmüyor. Sanki tek pencere açık gibi tek pencere gösteriyor ve orada kalıyor. Bu çok can sıkıcı olabiliyor. Çünkü mesela videonun sesi açık. O anda da misafirim geliyor. Video sesini durduramadığım için misafirlerime karşı mahçup oluyorum. Ya da mesela videoyu durduramadığım için nerede kaldığımı bulamıyorum. Boşuna zaman kaybediyorum. Bu alt-tab neden takılıyor. Aklıma bazı şeyler geliyor ama bundan emin değilim. Genellikle Youtube tam ekran modunda çalışırken bu aksaklık oluyor. Asıl mesele bunu her zaman yapmıyor olması ve olmadık anlarda yapması. "

Son düzenleme:

Geri
Yukarı