Çözüm Windows 7 Formatta BIOS'un Etkinleştiğinden Emin Olun Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MEHMEDEMRETOPCU

Hectopat
Daha fazla  
1 hafta once bilgisayarda oyun oynuyordum. Sinirlenip bilgisayara vurdum klavye bolgesine. Bu arada bilgisayarim acer aspire 5742g laptop.

Vurduktan sonra mavi ekran uzerinde uzgun emoji geldi ve disk hatasi verdi. Sonra bozulan sisteme windows 7 starter kurmayi denedim hersey gayet iyiydi ama %11'de takili kaldi. Ben de kapattim bilgisayari cunku bir gun boyunca dolmamisti. İsin ters gittigini anlamistim ve diski yine bicimlendirdim. Ne var ne yok c: d: hepsini sildim ve yine windows 7 starter kurmayi denedim ama olmadi. Su hatayi verdi 'bu diske windows kurulamaz bu bilgisayarin donanimi bu diske on yukleme yapmayi desteklemeyebilir. BIOS'un etkinlestidiginden emin olun ' diye yazi geldi. Ben de diski cikarip yeniden taktim ama olmadi ve sonra piyasada saglam arastirma yapyim GPT ve FAT32 veya NTFS hatirlamiyorum o gibi bicimlendirme turuyle flashima windows 8 32x yazdim rufus ile. Ama bu sefer bilgisayarim bu flashi okumadi. Okumadi ve su hatayi almaya basladim. Siyah ekranda bootable device bu sanirsam. Butun her seyi sildigim icindi ama bilmiyorum.

Sistem özellikleri;

• NVIDIA GT 520 M 1GB
  • 3GB DDR3 RAM
  • ACER ASPIRE 5742G LAPTOP

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit diskler, içerisinde hareketli parça bulunan mekanik parçalardır. Attığınız yumruk eğer 1000 Newton civarında bir güç uyguladı ise bu güçle birlikte okuma yazma kafasının heme altlarında dönen plakalara çarpması ve diskin büyük bir bölümünde hasar oluşması işten bile değil. Ki yazdıklarınıza göre tam olarak bu durum gerçekleşmiş.

Bu yumruğun size bedeli, eğer ileride özgürce cihazı yumruklayabilmek istiyorsanız, 200 ila 250 TL arasında. Bu fiyata 120 GB bir SSD alabilirsiniz. SSD'ler içerisinde mekanik parça olmadığından artık cihazınızı dilediğinizce yumruklayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınız çok daha hızlı çalışır.

Siz yine de 1000 Newton üzerine çıkmamaya çalışın. Zira bu işlem CPU veya GPU'nun lehim atmasına ya da PCB'nin çatlamasına sebep olabilir. Böyle bir sorunu ise 250 TL ile kurtaramazsınız :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı