Çözüm Windows 8.1 Format Sorunu - Yüklenecek Sürücüyü Seçin - ASUS P5KC

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shao Kahn

Hectopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Dövüşçü :D
Herkese merhaba öncelikle. İşi uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum. Arkadaşlar benim şu an ki sistemim Windows 7 32-bit ve Windows 8.1 32-bite geçiş yapmak istedim. Format CD'sini bir bilgisayar mağazasından aldım ve BIOS'tan CD'yi en üst sıraya getirip F10 tuşuna basıp kaydedip çıktım. Sonra ekranda bişeyler yazdı galiba herhangi bir tuşa basın diyordu bastım ve mor bir ekranda bekletti sonra şimdi yükle diye bir buton çıktı karşıma. Tıkladım sonra saati ayarlayın falan diyordu yaptım ve sonra kurulum başlıyor dedi. Bekledim işte sorun burada başlıyor kurulum başlıyor dedikten sonra "Yüklenecek Sürücüyü Seçin" diyor. Gözat'a basıyorum ama yok geçersiz gibi bir şey diyor. İnternetten araştırdığımda BIOS ile ilgiliymiş ayarları filan varmış ve galiba SATA ile ilgiliymiş. Dahada araştırdığımda satanın driverını bir USB belleğe atıp sonra orada çıkan yerden seçip yüklemek gerekiyormuş ama benim anakartımla ilgili hiç bir sata driverı falan bulamadım arkadaşlar. Nereden bulacağımı da bilmiyorum. Hangi siteye girsem farklı farklı dosyalar çıkıyor ve eğer bulabilirseniz bana atarsanız çok minnettar kalırım sizlere. 2 gündür uğraşıyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum bu arada sistemim,
  • Anakart : Asus p5kc
  • Ram : 6 gb
  • Ekran Kartı : Atı Radeon Hd 6570
  • İşlemci : İntel core 2 duo 2.33 ghz
  • Şu an ki işletim sistemim : Windows 7 32-bit
Şimdiden çok teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce imajı sağlama alın. Mağazadan aldığnıız ve CD diye hitap ettiğiniz medyanın işe yarmaadığı belli. BIOS'u güncelleyin ve bu imajla kurulum yapın:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Ve 64 Bit kruun mutlaka. 32 Bit kurarsanız 6 GB RAM'i kullanamazsınız.

Önce imajı sağlama alın. Mağazadan aldığnıız ve CD diye hitap ettiğiniz medyanın işe yarmaadığı belli. BIOS'u güncelleyin ve bu imajla kurulum yapın:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Ve 64 Bit kruun mutlaka. 32 Bit kurarsanız 6 GB RAM'i kullanamazsınız.
Çok teşekkür ederim ama BIOS'u nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum onunda linkini atarsanız çok sevinirim.

SATA sürücüsünü indireceğin adres:

Motherboards | P5KC | ASUS Global

64 Bit kuracağından dolayı olur da tekrar aynı hatayı alırsan:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5K/Jmb363.rar?_ga=1.76585749.1497934173.1431363883

İndirdikten sonra klasöre çıkartıp Floppy64 klasörünü USB belleğe atabilirsin. Sonra da kurarken USB'deki sürücüyü seçersin. Bu da güncel BIOS:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb...203.zip?_ga=1.121360904.1497934173.1431363883
Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı