Çözüm Windows 8.1 Sağ Tık Gecikme

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kezman324

Kilopat
Merhaba, son iki gündür masaüstüne veya herhangi bir programa/kısayola sağ tıkladığımda seçenek menüsünün gelmesi 5-6 saniyeyi buluyor, can sıkıcı olmaya başladı, bildiğiniz bir çözüm var mıdır ?

(CCleaner ile sağ tık menüsü ayarlarından denedim fakat olmadı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
ShellExView indir:

ShellExView - Shell Extension Manager For Windows

ShellExView.jpg

1. Yükleme gerektirmez, sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır.
  2. Options > Filter by Extension Type de ve Context Menu'yü seç.
  3. Arka planı Pembe olanlar, üçüncü parti programların yükledikleridir. CTRL tuşuna basılı tut, bunların hepsini seç ve sol üst köşedeki kırmızı butonal bunları devre dışı bırak .
  4. Options > Restart Explorer de.
  5. Şimdi masaüstüne sağ tıkla ve kontrol et bakalım sorun düzelmiş mi. Sorun düzlemişse devre dışı bıraktıklarını tek tek devreye sok ve kurduğun bu soruna neden olan çöp programı bul.

ShellExView indir:

ShellExView - Shell Extension Manager For Windows

Eki Görüntüle 8210
  1. Yükleme gerektirmez, sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır.
  2. Options > Filter by Extension Type de ve Context Menu'yü seç.
  3. Arka planı Pembe olanlar, üçüncü parti programların yükledikleridir. CTRL tuşuna basılı tut, bunların hepsini seç ve sol üst köşedeki kırmızı butonal bunları devre dışı bırak .
  4. Options > Restart Explorer de.
  5. Şimdi masaüstüne sağ tıkla ve kontrol et bakalım sorun düzelmiş mi. Sorun düzlemişse devre dışı bıraktıklarını tek tek devreye sok ve kurduğun bu soruna neden olan çöp programı bul.
Çok teşekkür ederim. Ben de intelin görüntü seçenekleri ayarlarını kapadım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı