Çözüm Windows 8 Siyah Ekran Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrkural

Hectopat
Merhaba ben Emre forumda yeniyim ve bu benim ilk mesajım.

Forumda biraz dolaştığımda Windows 8 herkes tarafından önerilmiş.

Ben şu anda Windows 8.1 preview kullanıyorum. Windows 7 den Windows 8.1 e geçmiştim çünkü Windows 8 bende sorun yaratıyordu sorunlar şunlar:

-Bilgisayarı ilk açtığımda Windows ekranı kapandıktan sonra hep karanlık bir sayfa geliyordu. Ben de kapatmak zorunda kalıyordum.

-İkinci kez açıldığındaysa bilgisayarın fanı çok hızlı çalışıyordu ve açıldıktan 1dk sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyordu(gücü kesiliyordu). Bunu engellemek için bilgisayarı 2. kez açtığımda önce uyku moduna alıyordum sonra tekrar açıyordum.

-Arada sırada bilgisayar kapanmıyordu, kapandığında da yeniden açıldığı oluyordu.

Tabii bu sorunları beni bilgisayarı açıp kapatmada çok zorluyordu bende Windows 7'ye geçtim. Windows 8.1 bir çıktığındaysa denemek istedim ve yükledim şu ana kadar bu sorunların hiç birini yaşamadım. Peki bir sonraki hareketim ne olmalı yani Windows 8.1 final çıkınca?

İkinci sorumsa şu 32bit mi 64bit mi ? Bilgisayarım 64bit'e uyumlu ama Windows 7 64 bit yüklediğimde bilgisayar çok yavaş çalışmaya başlamıştı bende 32 Bit'e geri dönmüştüm ne yapmalıyım?

Bunlar bilgisayarımın özellikleri:

-İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU T4200 @ 2.00GHz 2.00 GHz
-Yüklü Bellek (RAM):2,00 GB (Bazen "4,00 GB (Kullanabilir RAM = 2,00 GB)" yazıyor.)
-Sistem Türü: 32 bit İşletim Sistemi, x64 tabanlı işlemci

Lafı çok uzattım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
- Siyah ekran sorunu genelde Casper bilgisayarlarda oluyor. Ayrıca kurduğun güncel olmayan bir ekran kartı da bu soruna neden olabilir.

-Bunu Windows 8 ile bir bağını kuramadım, daha çok PC'de sorun var gibi. Belki bir BIOS update bu sorunu çözebilir.

- Yine sorunlu bir bilgisayar örneği.

64 Bit en ideali. 8.1 şu an önizlemede. Finali bu ay çıkacak. Tavsiyem final sürümü kullanmanız.

Siz cihazın modelini söyleyin bi BIOS güncellemesi yapalım.

Bios güncellemesi ile çözülecektir(Güncel bios dağıtan bir ürün ise), Ancak kendi kendine açılıp kapanma bu başka bir soruna tekabul eder. Leptopu'nun bataryasında sıkıntı olabilir. Elindeki ram 2 gb ise hiçbir yerde 4 gb olarak görünmez zaten.

Bilgisayarımın Casper marka olduğunu doğru bildiniz. Modeli Nirvana 762SU. İlginiz ve her türlü yadımlarınız için ikinizede teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın Casper marka olduğunu doğru bildiniz. Modeli Nirvana 762SU. İlginiz ve her türlü yadımlarınız için ikinizede teşekkür ederim.
Aida64 ile anakart modelinizi de verirseniz güncel BIOS'u bulmaya çalışalım veya Casper'dan isteyebilirsin(Tabi verirlerse).

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı