Çözüm Windows Açılırken Checking File System Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün Windows 7'ye geri dönmek zorunda kaldım. Kurulum gayet başarılı bitti, her şey tamam ama Windows Başlatılıyor'dan sonra bu hatayı veriyor ve sonra Hoş Geldiniz ekranı açılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

pu71m.jpg

Hata değilde zamanlanmış disk denetimi işlemi [CHKDSK].

Vista'dan başlayarak, Windows HDD S.M.A.R.T özelliğini kullanarak bazı denetimler yapıyor.

Ya diskte ya da dosya sisteminde hata var. İptal etmeyin bırakın yapsın, düzelecektir bitince.

Hata değilde zamanlanmış disk denetimi işlemi [CHKDSK].

Vista'dan başlayarak, Windows HDD S.M.A.R.T özelliğini kullanarak bazı denetimler yapıyor.

Ya diskte ya da dosya sisteminde hata var. İptal etmeyin bırakın yapsın, düzelecektir bitince.

Hiçbir tuş basmıyorum bekliyorum, 1 dakika sürmüyor Hoş Geldiniz ekranı geliyor.

Ya arkadaşlar neden siz her defasında HD Tune 2.55 indiriyorsunuz? Bu lanet olası eski sürümü nerden buluyorsunuz?

Lanet olası programların lanet olası güncel sürümlerini kullanmayı öğrenin artık.

5.00 ile SMART bölümünden SS koy. Disk ölmüş.

Recep beye katılıyorum eski sürüm kullanmanın nedeni nedir ?. İngilizceyi az çok bilseniz orj. sitesinde deneme sürümü olduğunu ve full özelliklerini bitene kadar kullanabileceğinizi bilirsiniz.

Tahminime göre bu yüzden düşük sürümü yüklüyorsunuz, HDtune 5 ile Healt, Error scan dan scan yapıp 2 sekmenin de resimlerini paylaş. Ek olarak aida64 SMART bölümünü de paylaş. Ayrıca o denetimi siz her defasında devre dışı bırakıyorsunuz ve bu devamlı oluyor komple devre dışı bırakmadığınız için.

Birtuşa basın denildiğinde basmıyacaksın, okumadan basma taramayı iptal etmek için bir tuşa basın diyor. Siz okumadan veya okuduktan sonra her taramada tuşa basarsan her windows başlatıldığında yine taramaya geçer. Resimde taramayı iptal ettiğin yazıyor. Taramaların bitmesini bekle veya Görev zamanlayıcıdan sil görevleri, cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" "chkdsk C: /f" komutunu çalıştırın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı