Çözünürlük nasıl sabitlenir?

Rioyumben

Hectopat
Selam benim laptopun ekranı kırıldığı için başka bir monitöre bağladım fakat monitör ile benim laptop ekranının çözünürlüğü uyuşmadığı için görüntü vermiyor. Laptop ilk açılırken görüntü var açıldığında ise görüntü gidiyor. Format atınca ilk başta görüntüde sorun olmuyor fakat driver güncellenince görüntü tekrar gidiyor. Bu çözünürlüğü sabitlemenin bir yolu var mı acaba?
Not: PC de sadece GTX 1650 ekran kartı var Intel kart yok o yüzden ikincil ekrandaki ayar ana ekranın çözünürlüğü oluyor. Ve görüntü gittiği için değişmiyor.

Son düzenleme:
Selam benim laptopun ekranı kırıldığı için başka bir monitöre bağladım fakat monitör ile benim laptop ekranının çözünürlüğü uyuşmadığı için görüntü vermiyor. Laptop ilk açılırken görüntü var açıldığında ise görüntü gidiyor. Format atınca ilk başta görüntüde sorun olmuyor fakat driver güncellenince görüntü tekrar gidiyor. Bu çözünürlüğü sabitlemenin bir yolu var mı acaba?

Masaüstüne sap tık çözünürlük deyin desteklediği ayarı seçin uygula deyin.

Kullandığınız cihaz ve sistem bilgilerini yazar mısınız?

Ekran paylaşımından "sadece 2. ekran" seçeneğini işaretle.

Kullandığınız cihaz ve sistem bilgilerini yazar mısınız?

Lenovo L340-15irh
GTX1650
8RAM
i59300HF işlemci

Ekran paylaşımından "sadece 2. ekran" seçeneğini işaretle.

Yine aynı oluyor ilk başta laptop kendi çözünürlüğünü uyguluyor. Daha sonrası dediğim gibi görüntü olmadığı için değiştirme şansım olmuyor.

Lenovo L340-15irh
GTX1650
8RAM
i59300HF işlemci

Yine aynı oluyor ilk başta laptop kendi çözünürlüğünü uyguluyor. Daha sonrası dediğim gibi görüntü olmadığı için değiştirme şansım olmuyor.

NVIDIA Denetim Masası > masaüstü boyutunu konumunu ayarla > alttaki gibi yapın

1660036059754.png

Farklı monitöre bağlandıktan sonra ekran kartı driverini resetlemeyi dene CTRL alt b idi herhalde.

Driveri tamamen kaldırıyorum kendi kendine yükleyince düzgün şekilde yükleniyor. Daha sonra aç kapa yapınca böyle oluyor. Çipin yanma olasılığı var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-09-13-41-25-090_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    Screenshot_2022-08-09-13-41-25-090_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı