Çoğu Haber Sitesinin Yalan Haber Yapması

Daha fazla  
Hele ki bu aralar çok gördüğüm araştırınca farklı şeylerin olduğunu gördüğüm haberler örneğin AK partiyi destekleyen bir haber sitesi CHP gibi partilerin üyelerinin konuşmasının bir konuşmasını alıp kafalarına göre karalıyorlar atılan başlıklarla alakası olmayan haberler oluyor aynısı CHP'yi destekleyen haber siteleri için de geçerlidir.
Bence bu her 2 taraf içinde halkı birbirine düşürmektir siz ne düşünüyorsunuz?

Bizdeki basın dayaklıktır. Objektifliği beceremeyen basiretsiz bir kafadadır. Gerçi bu tutumu hali hazırda çoğu alakasız geyik videolarına yapılan yorumlarda dahi görebilyoruz. Millet olarak beyinler gluten saldırısı altına girmiş oda değilse diş macunu kimyasalları artık başka her neyse. Bir şey var yani normal zannedilen aslında anormal bir durumda toplum.
Tıklanma almak için film fragmanı gibi habercilik yapılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşi sadece siyasi anlamda ele almayalım.

Bunu özellikle Kanal 7 ve Beyaz TV kanallarında çok net bir şekilde görmek mümkün. ATV ve A Haber kanalları ise bilinçaltımıza etki etmek istiyor. Ben böyle sezdim.

Olmayan bir şeyi olmuş gibi gösteriyorlar. Veya bir konuşmanın bir kısmını alıp sadece o kısmı söylemişler gibi konuşup duruyorlar.

Bir de işleri güçleri sosyal medyayı kötülemek. Sosyal medyayı kötüleyerek genç nüfusu etkisi altına almaya çalışıyorlar. Sosyal medyadan uzak tutarak insanları yanlış bilgilendirerek gerçekleri gizlemeye çalışıyorlar.

Gün içerisinde neredeyse hiç televizyon izlemiyorum. Uyduruk haber kanallarında bahsedilen şeylerin kat kat fazlasını internet ve sosyal medya ortamından öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.

Aynen öyle artık tarafsız ve doğru basın diye bir şey yok. İlla bir taraf tutuyorlar, tarafsızız diyenler de dahil. Keşke olay sadece bunla da kalsa. Yalan habercilik mi dersin. Tıklanma için haberin konusuyla alakasız resim ve yazı mı dersin. Birkaç tıklanma daha fazla para kazanacağım diye aradağımız sorunun cevabını bulana kadar 10 sayfa geçiyorum. Rezalet bir şey.

Aynen öyle artık tarafsız ve doğru basın diye bir şey yok. İlla bir taraf tutuyorlar, tarafsızız diyenler de dahil. Keşke olay sadece bunla da kalsa. Yalan habercilik mi dersin. Tıklanma için haberin konusuyla alakasız resim ve yazı mı dersin. Birkaç tıklanma daha fazla para kazanacağım diye aradağımız sorunun cevabını bulana kadar 10 sayfa geçiyorum. Rezalet bir şey.

Haklısınız, Show TV'nin birkaç ay önce haber yaptığı bir cinayetle ilgili Güney Kore Cumhurbaşkanının fotoğrafını kullandığını hâlen unutmadık.

Bir de yaklaşık bir ay önce Ali Usta'nın dükkanının önünde müzik yapan gençlerin haberinin sadece bir uydurma hikâye olduğunu da hatırlamak lazım.

"Eğer dikkatli olmazsanız medya, iyilerden nefret etmenizi, kötüleri ise sevmenizi sağlar." demiş, Malcolm X. Siyasi parti holiganı gibi değil, dünya vatandaşı gibi izlemek/okumak lazım haberleri.

ATV ve A Haber kanalları ise bilinçaltımıza etki etmek istiyor. Ben böyle sezdim.

Ben etkilendim bile :)

DjiAtSvXgAACW4M.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı