Çoğu Kadın Neden Çocuk Yapmak İstiyor?

KitKat

Hectopat
Yer
Konya
Hep merak etmişimdir, sizce çoğu kadın neden çocuk yapmak istiyor?

İnsanlar düşünebilen hayvanlar olduğuna göre, içgüdülerimize yenik düşmemiz imkansız.
Peki bu isteğin sebebi ne? Bir insan neden fazladan sorumluluk ister ki? Toplum baskısından dolayı mı?

Sizin düşünceleriniz neler? :)

Benim düşüncem şu şekilde;

Maalesef ki toplumumuzda kadın genelde geri planda kalıyor ve çalışmasına ters bakılıyor. Kadınlar da doğal olarak yaşam amacı olarak çocuk büyütmeyi benimsiyorlar.

Bu tamamen kendi görüşümdür, biraz varoluşçu felsefeyle verilmiş bir cevap oldu ama ben bu yönden bakıyorum. :)

O eskidendi. Artık kadın çalışmak zorunda. Çalışmasına ters bakan da geri kafalıdır ve toplumda da geri kafalı olarak görülür çoğu yerde.

Ana soruya gelince, bana göre içgüdüsel bir durum. Hangi statüde olursa olsun kadınlar çocuk yapmak istiyor. Tesadüf olamaz herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bazı kadınlar "kanca"yı takıp evde oturmak ayrıca tartışma olunca da nafaka ile tehdit etmekle meşgul. Yani her konuda olduğu gibi bunda da araştırma yaptıktan sonra hayat birleştirmeniz gerek. Çocuğunun olması çok güzel çok değişik bir duygu ama bunu kullanan anneleri duydum, gördüm. O yüzden de hemen evlenip çocuk yapmak isteyen sayısı fazla. Ayrıca bu hepsi öyledir demek veya kadınlara hakaret değildir, konuya sadece farklı bir bakış açısı getirmesi için yazılmıştır. Sonra saldırıya uğramayalım:D

Aslında bazı kadınlar "kanca"yı takıp evde oturmak ayrıca tartışma olunca da nafaka ile tehdit etmekle meşgul. Yani her konuda olduğu gibi bunda da araştırma yaptıktan sonra hayat birleştirmeniz gerek. Çocuğunun olması çok güzel çok değişik bir duygu ama bunu kullanan anneleri duydum, gördüm. O yüzden de hemen evlenip çocuk yapmak isteyen sayısı fazla. Ayrıca bu hepsi öyledir demek veya kadınlara hakaret değildir, konuya sadece farklı bir bakış açısı getirmesi için yazılmıştır. Sonra saldırıya uğramayalım:D

Ben de saldırıya uğramamak için başlığı ''Çoğu Kadın'' diye düzenlemiştim son anda... :D

Ben kadın olsam çalışmam neden çalışayım ki? Çalışmak isteyen kadınlara şaşıyorum. Zengin koca bulurum otururum evimde kimse de karışamaz.

Maddi bağımsızlığını elinde tutmalı. Boşanınca ortada kalır yoksa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı