Çoğu moderatörün bile uymadığı 46. kural

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MESs¹¹

Kilopat
Yer
Fransa
Evet, doğru. Resimleri isimlendirme kurallarına bile kendiler uymuyorlar fakat bizimkileri görünce ban atmaktan çekinmiyorlar. Dün bununla ilgili konu açmıştım fakat istediğim cevabı alamadan kilitlendi.

Masaüstü resminiz ne konularında 35 sayfa boyunca çoğu resim karışık sayı ve harflerden oluşuyor. Hatta bir moderatörün paylaştığı resmi raporlayıp, konudaki tüm kalan resimleri düzeltmesini istemiştim fakat sadece kendi resmini düzeltmiş. Sonra tekrar rapor atmama rağmen ilgilenilmedi bile. Görmezden geldiniz.

Kural gereğine internette kolayca bulunabilmesi için demişsiniz fakat resimlerimi "a, b, c" diye isimlendirmişsiniz resmen. Şimdi Millie'yi aratıp bulmak isteyen biri A diye mi aratacak kızı? Kız ile A arasındaki bağlantıyı ben bir türlü bulamadım. Siz bulabildiniz mi? Allah aşkına bu kadar çelişmeyin kendinizle. Ya bu kuralı herkese iyi bir şekilde uygulayın ya da kaldırın. Yani, diğer bazı tavsiyeler kısmına taşınabilir.

Sizlerde resimlerin isimlendirmelerine göz atabilirsiniz. :)

ban.png

saçmaisimlendirme.png

Söz konusu düzeltilmesini beklediğim konu (Benzeri yüzlerce konu var.) : Masaüstü arka planınız ne?

Lütfen konuyu kilitlemeyin. İnsanların görüşlerini duymak istiyorum!

Normal bir içeriği raporlamıyorum. Konumun neden kapatıldığına dair bir açıklama istiyorum, bir Allah'ın kulu gelip demiyor şu yüzden kapattık veya bilmiyoruz, canımız öyle istedi diye. Bakın ciddiyim bir içeriği raporlayıp kronometre tuttum, düzeltilmesi tam 47 saniye sürdü. Yani mis gibide moderatör var ve çalışıyorlar. Fakat ne hikmetse 2 gündür sorduğum sorulara yanıt gelmiyor. Artık ne sorduğumu bile unuttum. Tabii ben sizi bildiğimden ne yazdığımı unutmamak için kopyalamıştım.

Attığımız raporları ve cevaplarını görebileceğim bir sayfa gelse güzel olur artık. Ticket gibi.

Merhaba. Bir iki gündür raporlarımı görmezden geliyorsunuz veya es geçiyorsunuz. Gözümden kaçıyor sanmayın. Lütfen adam akıllı bir dönüş yapın! Tek kelime bile yazmıyorsunuz. Başka bir konu olunca 5 dakika içinde hallediliyor, o yüzden meşgulüz ayaklarına yatmayın. Hala bu konunun neden kilitlendiğine dair bir açıklama yapmadınız.

Rapor bu cevap yok. Neden? İlla böyle herkese açık konu mu oluşturayım? Şimdi siz bu konuyu da bir güzel kilitlersiniz.

Bir raporuma cevap geldi ama hangisine geldi onu bile bilmiyorum. Tama buna sabrederim fakat 2 gün önceki raporumu da mı beklemeliyim?

umursamazlık.png

Telefonda aradığımız telesekreterler gibisiniz. Sadece oyalıyorsunuz. İmzama bu kuralın linkini atıp ithafta bulunmuştum fakat onu silmişsiniz. Bunlara vaktiniz var ama? Kafanıza göre takılın anca. Türkiye tabii, geçiştirip susturmalarıyla meşhur.

Merhaba. Öncelikle sabrınız için teşekkürler. Kural 46 konu dışı kategorisinde artık istisna. Bu durumda önceden gönderdiğiniz raporlar da çözüme kavuşmuştur herhalde. :)
Çok şükür teşekkürler. İllahi birinin ses çıkarması lazım. Birine yardım ederken Windows'tan SS alıp buraya Ctrl+V yapınca yine ban mı yiyeceğiz peki? Artı olarak profil mesajları konu dışına giriyor mu?

Bu arada bu istisnanın sırf uğraşmak istemediğiniz için olduğunu düşünüyorum. O atılanlar resim değil de diğerleri mi resim?

Aynen öyle.

Bu arada bu istisnanın sırf uğraşmak istemediğiniz için olduğunu düşünüyorum.
Yani biraz mantıklı düşünelim, 50 tane masaüstü arka plan konusu olduğunu düşünelim. 5000 mesaj diyelim toplam, bunlardan 1 tanesi içeriğine göre isimlendirilmiş olsun. 4999 tane mesajdaki resmi yükleyip adlandırıp tekrar yükleyecek bir iş gücümüz yok.
Artı olarak profil mesajları konu dışına giriyor mu?
Şu anlık orada istisna değil ama orada da olabilir, ona da bakacağız.

Yani biraz mantıklı düşünelim, 50 tane masaüstü arka plan konusu olduğunu düşünelim. 5000 mesaj diyelim toplam, bunlardan 1 tanesi içeriğine göre isimlendirilmiş olsun. 4999 tane mesajdaki resimi yükleyip adlandırıp tekrar yükleyecek bir iş gücümüz yok.
Bunu fark ettiğim için gereksiz bir kural olduğunu söyledim. Bence zorunluluktan ziyade tavsiye olmalı. O atılanlar resim değil de diğerleri mi resim oluyor o zaman? Diğer konularda olan gerekliliği hala anlamadım. Oradaki resimlerin ne farkı var?

Teknik destek konuları dışında istisna olabilir bu kural.

Teknik destek konularında ise aynı hatayı alanlar arama sonuçlarında bulabilsin, bulabilme oranı biraz daha artsın diye resimleri içeriğine göre adlandırmamız gerekiyor.
Sadece teknik destek için olursa daha iyi olur cidden. Sağ olun. Sırf bu yüzden 1 gün ban yedim. Daha fazla yiyen kullanıcılar illa olmuştur.

Şu "Attığımız raporları ve cevaplarını görebileceğim bir sayfa gelse güzel olur artık. Ticket gibi." dediğim kısmı da düşünürseniz sevinirim.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Bir gün ban yedim dediğinizi görünce, şaşırıp kontrol ettim de 2 uyarı yemişsiniz bu kural ile ilgili. İkisi de bir saatlik.
Pardon gece verildiği için yatıp sabah foruma devam etmiştim. Aklımda öyle kalmış. 1 günü başka saçma bir şey için yemiştim. Özür dilerim.
Diğer şeye gelirsek özel kod yazdırmamız gerekiyor, biraz zor olabilir.
Teşekkürler. Eminim yaparsınız. 21. yüzyıl sonuçta. İmkansız diye bir şey yoktur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı