Çoğu Oyun 2K Çözünürlük ile İniyor

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar neredeyse tüm oyunlar 2K Çözünürlük ile iniyor, benim monitörüm en fazla 1080p karşılıyor. Her indirdiğim oyun için çözünürlüğünü dosyalarından değiştirmek zorunda kalıyorum. Yokmudur bunun bir çözümü? Mesela her indirdiğim oyun otomatik olarak 1080p ayarında inse gibi? Mesela şuan Metro Last Light Redux indirdim çözünürlüğü dosyalarından değiştirmeme rağmen değişmemiş gösteriyor. GeForce Experince'den hallediyodum böyle çözünürlük olaylarını Metro Last Light Redux'u tanıyamadı GeForce Experince. Yardım ederseniz sevinirim.

Büyük ihtimalle oyunu satın almıyorsunuz yoksa Steam'de bu tür sorunlar olacağını sanmıyorum.
Aliyorum hocam, ne yazık ki böyle sorunlar da oluyor. Ya 1920x1200 de iniyor ya da 2k da iniyor çoğu oyun ve bazıları oyuna girmeden duzelemiyorum dosya ile.

381601

Çözünürlüğü 1080 yaptınız mı ?

Çözünürlüğü dosyalardan değişirmek mi? Nasıl oluyor? Ekran kartınız nedir? Belki oyun kaldıracağını düşündüğünden otomatik 2K çözünürlüğe alıyordur. VSR/DSR çık mı?

Çözünürlüğü dosyalardan değişirmek mi? Nasıl oluyor? Ekran kartınız nedir? Belki oyun kaldıracağını düşündüğünden otomatik 2K çözünürlüğe alıyordur. VSR/DSR çık mı?
Açık değil. Ekran kartı GTX 950 ve arada 1920x1200 olarak geliyor ya da 2K
Arkadaşlar Metro Last Light Redux oyunundan örnek vermek gerekirse
Screenshot_1.png
61706875-352b-4fc8-b22e-22b2257b3ba7.jpg

(Uyarı mesajını dikkate almayınız 768p çöznürülükte ekranın yarısı kayık bir şeklide oluyor genellikle) Hangi çözünürlüğü yaparsam yapayım oyunun dosyalarından hiçbiri işlemiyor oyun yine 1920x1200'de başlıyor arkadaşlar. Örnek olarak attım size bu fotoğrafları çekip.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı