Coil Whine hakkında bilgilendirme

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle coil whine denilen hata türkçesi bobin ağlaması. Bunun sebebi ise fabrikada üretim hatasıdır. Bobinler sağlam takılamama sebebidir. Ayıplı mal olduğu için de tüketici haklarınızı bilip ona göre servise yollayın iade ya da değişim yapmama gibi hakları yoktur. Haklarınızı bildiğinizi de not olarak düşün. Servise alttan almayın. Genelde bir şey olmaz sıkıntı yaşatmaz derler ama neden sıfır aldığınız bir ürünü hatalı şekilde kullanmaya devam edeseniz ki.

Ekleme: Coil whine performans kaybına sebep olmaz. Eğer çıkardığı sesten rahatsız değilseniz veya servise yollamalık durum yok ise göndermeyebilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz takdirde değişim yapılacaktır.

Hatta bazen kasanın sesinden duymayabilirsiniz bile.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle coil whine denilen hata türkçesi bobin ağlaması. Bunun sebebi ise fabrikada üretim hatasıdır. Bobinler sağlam takılamama sebebidir. Ayıplı mal olduğu için de tüketici haklarınızı bilip ona göre servise yollayın iade ya da değişim yapmama gibi hakları yoktur. Haklarınızı bildiğinizi de not olarak düşün. Servise alttan almayın. Genelde bir şey olmaz sıkıntı yaşatmaz derler ama neden sıfır aldığınız bir ürünü hatalı şekilde kullanmaya devam edeseniz ki.

Peki ya bu titreşimi , vibrasyonu absorbe etme imkanı var mıdır ? Titreşimi emme : Örneğin bazı anakartlar da dikini küp şeklinde alttan yapışkanlı ... özel yapım sünger oluyordu .

Bunu şundan dolayı soruyorum .

Bu başıma geldi , Elektronikçiye göndermiştim bir işlem için bilgisayarı : Süngeri kayboldu bir baktım yok .. Sonrası ne temin etme imkanı ne de aynısını yapma imkanı var .

Bende anakart süngeri + vida altlıkları + Anakart süngerini soğutucu blokların ve egsoz çıkışlarının üst bölmelerine kapamayacak şekilde yerleştirerek ... Aynı zamanda bilirsiniz fanda çok titreşim yaratır ... Fan ile egsoz süngerlerini de birbirine baskılayarak ... Titreşimi emdirmiştim .

Sıcaklık arttığında Turbo modunda fan , normalde turbo çalıştırırken ses çıkartmazken yük altında sıcaklıkta sesi çıkartıyordu ... Şimdi tamamen sessiz .

İşlemciden yük altındayken ... Ses gelmiyor ama ekran kartı yük altındayken ses geliyordu ...

GPU strese girdiğinde cızır cızır ötüyordu .

CPU strese girdiğinde ise tamamen sessizdi . Sıcaklıklar benzer ...

Bu şekilde yaptığımda ise : GPU strese girdiğinde titreşimi emme imkanı yakalamıştım .

Yeni konular

Geri
Yukarı