Coil Whine Her Ekran Kartında Olur mu?

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Arkadaşlar durumu şöyle iza edeyim. Normalde oynadığım oyunlar max GPU'nun %50'sini kullanıyor o yüzden kasadan ses gelmiyordu. Az önce coil whine nasıl anlaşılır konularını incelerken bu sorunu test etmek için GPU kullanımını %99 yaptıklarını farkettim. Bende test ettim. (Winsat formal) yazıp sistem derecelendirmede GPU kullanımı %99 oldu ve kasadan sinek vızıldaması gibi bir ses geldi. Ayrıca CS:GO ana menüde "fps_max 0" komutunu kullandım, FPS +1000'e çıktı. Tekrar bu vızıltı sesini duydum. Oyunu ve sistem derecelendirmeyi kapatınca bu ses kesildi. Yükteyken her ekran kartı bu cızıltıyı yapabilir mi asıl sorum bu? Ekran kartım üç günlük daha Asus GTX 1060 modeli. Açıkcası bu sorunu fark etmeden önce 1070 için iade hakkımı kullanmak istiyordum ama almadılar arıza olmadığı için. Bugün konu dahil açtım. :)
Eğer GPU kullanımı %99 iken bana gelen bu ses bir arıza ise yarın ilk işim geri vermek olacak.
Bu arada, GPU kullanımını %90 üstünde tutmanın yolu var mı? Ancak coil whine sorununu bu şekilde tam olarak anlayabilirim. Son çıkan oyunlar maalesef bilgisayarımda yok. Teşekkürler...

Arkadaşlar durumu şöyle iza edeyim. Normalde oynadığım oyunlar max GPU'nun %50'sini kullanıyor o yüzden kasadan ses gelmiyordu. Az önce coil whine nasıl anlaşılır konularını incelerken bu sorunu test etmek için GPU kullanımını %99 yaptıklarını farkettim. Bende test ettim. (Winsat formal) yazıp sistem derecelendirmede GPU kullanımı %99 oldu ve kasadan sinek vızıldaması gibi bir ses geldi. Ayrıca CS:GO ana menüde "fps_max 0" komutunu kullandım, FPS +1000'e çıktı. Tekrar bu vızıltı sesini duydum. Oyunu ve sistem derecelendirmeyi kapatınca bu ses kesildi. Yükteyken her ekran kartı bu cızıltıyı yapabilir mi asıl sorum bu? Ekran kartım üç günlük daha Asus GTX 1060 modeli. Açıkcası bu sorunu fark etmeden önce 1070 için iade hakkımı kullanmak istiyordum ama almadılar arıza olmadığı için. Bugün konu dahil açtım. :)
Eğer GPU kullanımı %99 iken bana gelen bu ses bir arıza ise yarın ilk işim geri vermek olacak.
Bu arada, GPU kullanımını %90 üstünde tutmanın yolu var mı? Ancak coil whine sorununu bu şekilde tam olarak anlayabilirim. Son çıkan oyunlar maalesef bilgisayarımda yok. Teşekkürler...
Coil Whine şansa bağlıdır, her karta olur ama olmayabilir de. Ama her kartın Coil Whine olma potansiyeli vardır.

Çıkan sesin rahatsızı etmesi dışında bir sorun yoktur. Coil Whine performansa veya soğutmaya etki etmez.

Eğer kartın yeniyse değişim isteyebilirsin.

Kartının marka ve modelini ve ne zaman aldığını belirtebilir misin?

Ekran kartını 3 eylülde aldım, Asus Strix GTX 1060 6GB. Daha 1 hafta geçmedi, umarım alırlar. Benchmark testi indiriyorum şimdi tam anlamıyla coil whine sorununu görebilmek için.

Merhaba. Benim de MSI GTX 1070 var ve sırf bu olayı sormak ve araştırmak için kayıt oldum.
Öncelikle benim de kasam sinek vızıltısı gibi sesi geliyor normalde beni rahatsız edicek bir şey değil fakat kulaklık taktığımda ona da ses geliyor ve sinir oldum :D PC toplayalı 15 gün bile olmadı herşeyin 2 yıl garantisi var ama 1 ayı geçmediği için direk sıfırını istiyebilirim sizce yenisini verirler mi? Ve tam bu sorun sizce coil whine mıdır? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı