Çözüldü Coil whine nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Coil whine aralıksız mı gelir, aralıklı mı gelir? 6 saat uzun süreler sonrası bir çıt sesi geliyor. Kasadan mı emin değilim. Şu anlık kesildi. Bir kere oldu bugün fakat bu coil whine işaret midir? Kartı dinledim, sesini, problem yok. PSU baktım, problem yok. Ses duyamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Coil whine aralıksız mı gelir, aralıklı mı gelir? 6 saat uzun süreler sonrası bir çıt sesi geliyor. Kasadan mı emin değilim. Şu anlık kesildi. Bir kere oldu bugün fakat bu coil whine işaret midir? Kartı dinledim, sesini, problem yok. PSU baktım, problem yok. Ses duyamadım.

Yük altına binince gelir.

6 saat sonra gelen çıt sesi bir ihtimal genleşen kasadan kaynaklıdır.

Yük altına binince gelir.

6 saat sonra gelen çıt sesi bir ihtimal genleşen kasadan kaynaklıdır.

Çözüm
Yük altında özellikle güç kaynakları ve ekran kartlarından gelen cızırtı biçiminde sestir, zararı yoktur. Serinleyen veya ısınan parçalar, özellikle de monitörler, "çıt" sesleri çıkarabilir ve o da normaldir. Herhangi bir probleminiz yok.

Yük altında yok bir problem olsa zaten duyardım en ufak bir şeyi direk takan bir insan olduğum için yani bu anlattığım durumun uzaktan yakından cool whine ile alakası var mı?

Bir sorun yok.

Yük altında özellikle güç kaynakları ve ekran kartlarından gelen cızırtı biçiminde sestir, zararı yoktur. Serinleyen veya ısınan parçalar, özellikle de monitörler, "çıt" sesleri çıkarabilir ve o da normaldir. Herhangi bir probleminiz yok.

Bu cızırtı kolay duyulur mu peki.

Veya sadece cızırtıdan ibaret midir?

@raknhocam

Bende cool whine var mı bu anlattıklarımdan yola çıkarsak.

Şimdi kasayı açıyorum ve dinliyeceğim yük altına sokup hadi bakalım herhangi bir oyun açsam yeterli olur mu?

Fortnite yeterli olur mu bunun için.

@raknhocam cool whine sorunu var hocam ne yapmalıyım.

Olur, ama grafikleri en yükseğe getir biraz zorlansın sistem.

Geri
Yukarı