Coinler daha ne kadar düşecek?

İnsanlar para kazanıyor hocam neden böyle diyorsunuz ki?
Bende holodan aldım 15den stopta koymadım düştü bende düşüşte satmak istemedim belki yükselir diye çünkü başıma gelmişti böyle olaylar. Sonra 10.500 lere düşünce dedim daha fazla dayanamayıp sattım. Ama aradan günler geçti holo 12 lere geldi keşke 12lerde satsaydım ama geçti artık.

Ne desek yalan olur ama elbette olasılıkları değerlendirmek gerekir. Bir kere bütün coinlere 1 haftadır düşüşte değil. Bitcoin neredeyse ayı sezonunda mıyız acaba dedirten bir düşüş yaşadı onun dışında sağlam bazı coinler gayet BTC düşerken yükseldi bile.

Birkaç şey söyleyeceğim, ne kadar düşer çıkar bilemem ama bu dediklerimi dikkate alırsanız riskiniz düşürürsünüz.
1-Sağlam coinlere yatırım yapın, elbette her gün birkaç kez göz atmakta fayda vardır ama sağlam coinlerde yatırım yaparsanız kısa vadeli trading şanslarını kovalamak zorunda değilsinizdir. Bir coinin de sağlam olup olmadığını whitepaperını okuyarak anlayabilirsiniz.

2-Destek ve direnç seviyeleri takip edilmeli. Desteklerden veya yakınlarından alım, dirençlere yakın yerlerde satım yapmak önemli derecede risk azaltır ama ilk dediğime uyarsanız da uzun vadeli yatırımlarda çok da destek direnç kovalamaya gerek kalmaz.

3-Bir de çok duyduğum bir doğru sanılan yanlış var ki, daha ayı sezonunda değiliz diyorlar. Ben de diyorum ki, ayı sezonunda olsak bilemezsiniz zaten. Bir zamanlarki gibi ayı sezonu artık zaten kriptolar için daha uzak sayılabileceği gibi, 500 bin TLleri zorlayan bir BTC'nin taa oralardan 350 binlere kadar dalgalanmalarla gerilemesi, yeterince "ayıca" bir değişimdir zaten. Şu anda bir nebze toparlayarak 370 bin dolaylarında salınımına devam ettiği için bazılarına dediklerim makul gelmiyorsa ilerleyen günlerde daha da düşebilme ihtimali olduğunu söylemek isterim. Özetle, ayı sezonu 1 günde birden olacak, coin fiyatları 0'a düşecek demek değildir. Ayı sezonunun geldiğini çoğunuz zaten anlamazsınız, bundan dolayı da daha düşmez satmayayım, bekleyeyim, çıkar diye diye her seferinde daha da dibe giden bir coinde son duraklara kadar kalırsınız. Bu o beklenen ayı sezonudur demiyorum, sadece ayı sezonuna karşı sizi uyarmaya çalışıyorum, uyanık olun.
Ethereum 2 Temmuz gibi şahlanıcak hatta Bitcoin'in yerine geçmesi bile mümkün ve Binance borsasına önümüzdeki günlerde gelecek chia diye br coin var yani demek istediğim bence BTC daha düşer çünkü elon musk gibi adamlar çevreye önem veren kişiler ve daha geçen gün biri elektrik santral, aldı bu yüzden elon muskın daha da BTC'yi destekleyeceğini sanmam ama Chia Coin HDD ile yapılan bir coin ve çevreye zararısıfır eğer elon muskta bu coinde bir potansiyel görürse artması kaçınılmazdır.
Elon Musk çevreye önem veriyor mu gerçekten ? Elektrikli araba yapıyor diye mi bu yoksa gerçekten önem verdiğine dair bir takım veriler var mıdır ? Musk'ın bütün olayı egosuyla ilgili gibi. Paraya da ihtiyacı olduğunu sanmam. Twitter üstünden 3-5 bişiler paylaşıp insanların bunlara göre pozisyon almasıyla eğleniyor, zaman zaman da bir balina olarak bunlardan para kazanıyor. Herhangi bir süper zenginin çevreci, eşitlikçi vs. olan bir şeye bu sebeplerden dolayı destek olacağını düşünmek bir nebze safça geliyor bana. Adamın BTC ödemesinden vazgeçmesinin bahanesidir bence tamamen bu çevreci olmaması saçmallığı, gerçekçi neden değil.

Geri
Yukarı