Çok bilinmeyen FPS yükseltme yöntemleri nelerdir?

Nihai performans modunu etkinleştir, bunun harici, Windows kullanıyorsan masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarları>grafik ayarları>buradan oynadığın oyunların dosya konumundan .exe'sini bulup seç ve yüksek performans olarak seç. Eğer CS:GO oynuyorsan başlatma seçneklerine şunları yaz: -novid (başlangıçtaki introyu kaldırır), -threads 8 (buradaki 8 yerine işlemcin kaç çekirdekse onu yaz), -High (bu da kaynakların daha çok oyuna odaklanmasını sağlıyor yanlış bilmiyor isem).

Bu cihazın ısınıp FPS düşürmesi gayet doğal bir şey. Genel temizlik ve macun değişimi çözüm olabilir.
Zaten sıkıntı değil ben sadece nasıl fps yükseltilir onu sordum.
Nihai performans modunu etkinleştir, bunun harici, Windows kullanıyorsan masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarları>grafik ayarları>buradan oynadığın oyunların dosya konumundan .exe'sini bulup seç ve yüksek performans olarak seç. Eğer CS:GO oynuyorsan başlatma seçneklerine şunları yaz: -novid (başlangıçtaki introyu kaldırır), -threads 8 (buradaki 8 yerine işlemcin kaç çekirdekse onu yaz), -High (bu da kaynakların daha çok oyuna odaklanmasını sağlıyor yanlış bilmiyor isem).
Teşekkürler yapacağım.

Benim bilgisayarda da MSI Afterburner'da OC yapılamıyor. Asus GPU Tweak 2 deneyin, bende işe yaradı. 1500 Mhz'tan 1900-2000'lere çekmeye başarmıştım, 3DMark Fire Strike testinden 3000 puan alan sistemim 3850+'yi görmüştü.
Bakın bunu bilmiyordun teşekkürler.
Deneyip size haber vereceğim yarın.

Kaç MHz'de çalıştığını hiç hatırlamıyorum ama derece 85'e kadar çıkıyor GTA 5 gibi oyunlarda. 2 yıl temizlenmemiş ve 2012'den beri termal macun değiştirilmemiş halı.

Yapılmıyor.

Teşekkürler yapacağım.
Önce cihazı temizle hocam, o cihaz çok ısınır... Bunun dışında yazılımsal olarak fazla seçenek yok -tabii seçenekler var ama işe yarayan yok- bundan dolayı tavsiyem pek yok...

Oyunlar açıkken dereceler ne durumda, işlemci ve ekran kartı istenilen hızlara ulaşıyor mu? Mesela benim MX150, oyunda 70 dereceye ulaşıyor ve 1500 yerine 300 MHz'ta çalışıyor. Bu derece limitini 90'a çekince sonunda sabit 1500 alabilmiştim (evet ömür konusunda tartışmalı).

Hocam derece limiti nasıl yükseltiliyor.

Hocam derece limiti nasıl yükseltiliyor.
1624315695469.png

Asus GPU Tweak'te GPU Temp Target değerini burada mesela 90 yaptım, derece limiti 90 derece oldu.

Benim bilgisayarda da MSI Afterburner'da OC yapılamıyor. Asus GPU Tweak 2 deneyin, bende işe yaradı. 1500 Mhz'tan 1900-2000'lere çekmeye başarmıştım, 3DMark Fire Strike testinden 3000 puan alan sistemim 3850+'yi görmüştü.
Söylediğiniz program işe yaradı teşekkürler.😁

Yeni konular

Geri
Yukarı