Çok fazla hata(pkts) neden olur?

Metin005

Hectopat
Son zamanlarda çok fazla hata (pkts) alıyorum. Bu sorun alt yapıdan mı yoksa modemden mi kaynaklanıyor? Bu sorun için ne yapabilirim? Ayrıca altyapı 36 Mbps paketi destekler mi?

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 449
Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak ne hatası olduğu yazmıyor ama tahminim CRC hatası olduğu yönünde. CRC hatasının çözümü için genelde iç tesisat da ek varsa ekleri yenilemek veya iç tesisat kötü ise iç tesisatı yenilemek çözüme ulaştırıyor. Türk Telekom kablolarında meydana gelmiş bir deformasyon varsa bu da CRC hatasına sebep olur.

Altyapınıza göre 35Mbps'lik paketi destekler. CRC hatasını azaltmanız için iç tesisatı yenilemeniz lazım. CRC hatası veri akışında meydana gelen hataları raporlayan kısımdır. Bu rapor her gün 4000 olarak artarsa örnek olarak mesajlaşmada eksilmelere neden olabilir fakat bu hatalar kullanıcılar tarafından zor görülür. Yazılımsal hatalardır. Eğer CRC hatanız 50000'den fazlaysa görülebilir hatalara sebep olabilir. Şuan hattınızda kopma yoksa sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• 1638104471581.png
    1638104471581.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 411
İç tesisatta bir sıkıntı yok hat kopmuyor fakat internet çok yavaşlıyor. Modemi açıp kapatınca düzeliyor ilerleyen zamanlarda tekrar hataya sayısı artıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İç tesisatta bir sıkıntı yok hat kopmuyor fakat internet çok yavaşlıyor. Modemi açıp kapatınca düzeliyor ilerleyen zamanlarda tekrar hataya sayısı artıyor.
Siz öyle sanıyo olabilirsiniz. Bence elektrikçi çağırıp cat6 kabloyla yeniletin, kafanız rahatlar. Yine de olursa altyapı kaynaklı veya modem kaynaklı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu tesisata göre sen 45 Mbit geliyor hattına gözüküyor sanırım tesisatın bozuk daha önce bende de oluyordu CAT6 çektirdim daha az meydana gelmeye başladı kopmalarda gitti.

Siz öyle sanıyor olabilirsiniz. Bence elektrikçi çağırıp CAT6 kabloyla yeniletin, kafanız rahatlar. Yine de olursa altyapı kaynaklı veya modem kaynaklı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bana gelen kablo Türk Telekom'un ankestrasından siyah bakır kablosu sadece 1 ek var o ekide kendim lehimleyip yaptım. Gayet sağlıklı CAT6'nın farkı olur mu?

Dosya Ekleri

• 20211128_202020.jpg
    20211128_202020.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 335
Bana gelen kablo Türk Telekom'un ankestrasından siyah bakır kablosu sadece 1 ek var o ekide kendim lehimleyip yaptım. Gayet sağlıklı CAT6'nın farkı olur mu?
O eki yak konnektör ile yapmanızı tavsiye ederim. Ne kadar iyi yapsanız da sağlıklı olmuyor. Eğer yaparsanız da hala çok hata olursa sizlik durum olduğunu sanmıyorum. Ha bide modeminiz kaç yıllık modem de yapar.

Bende de ayni durum mevcut pkts 12milyona kadar dayanıyor adamlar diyor ki tesisatta bir sorun yok modemden kaynaklı diyorlar ama modem değiştirdik ve devam etti arıza internet 1Mbps'lerde dolanıyor normalde 35 Mbps kullanıyoruz ama arıza nedeniyle oluyor herhalde port kutusundan direk eve geliyor kablo (müstakil bina) ondan dolayı CAT6 ile yenilesem bile mevsim değişikliklerine dayanamayıp arıza verecektir sizce ne yapmalıyım?Ekran görüntüsü 2024-01-26 220026.pngEkran görüntüsü 2024-01-26 223259.png

Yeni konular

Geri
Yukarı