Çok fazla uyumaya başladım

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda çok sık uyumaya başladım, aslında teknolojik aletler ile vakit geçirmeyi de azalttım ki onlar ile vakit geçirirken çok daha geç saatlere kadar uyanık kalıyordum. Sorun şu ki ben artık çok fazla uyumaya ve çok erken uyumaya başladım. Mesela okul teneffüslerinde, boş derslerde, sabahları saat 11/12'ye kadar uyumaya başladım (okulum öğlenci 1 de başladığı için sorun olmuyor) sizce sağlık açısından bir problemim mi var? Vücudumda bir yorgunluk da hissetmiyorum. Beslenmemde ve uyku düzenimde bir sorun yok bu sorun yüzünden zaten hep 00.00 gibi yatarken artık 20.30 gibi yatmaya, 7 de kalkarken 11/12 gibi kalkmaya başladım.

Arkadaşlar son zamanlarda çok sık uyumaya başladım, aslında teknolojik aletler ile vakit geçirmeyi de azalttım ki onlar ile vakit geçirirken çok daha geç saatlere kadar uyanık kalıyordum. Sorun şu ki ben artık çok fazla uyumaya ve çok erken uyumaya başladım. Mesela okul teneffüslerinde, boş derslerde, sabahları saat 11/12'ye kadar uyumaya başladım (okulum öğlenci 1 de başladığı için sorun olmuyor) sizce sağlık açısından bir problemim mi var? Vücudumda bir yorgunluk da hissetmiyorum. Beslenmemde ve uyku düzenimde bir sorun yok bu sorun yüzünden zaten hep 00.00 gibi yatarken artık 20.30 gibi yatmaya, 7 de kalkarken 11/12 gibi kalkmaya başladım.
Kafan rahat değilse, mental çöküşteysen olur bu...

Yapabilecek zaman ayırabilecek bir şey bulmayı deneyin genelde okulda dersler sıkıcı geçtiği için arada bir bende kafayı koyarım sıraya

En sık uyku apnesi denilen durumda aşırı uykululuk görüyoruz. Uyku apnesinde gece nefes durmalarına bağlı olarak verimli uyunamaz ve gündüz çok fazla uyuklama oluşur. Bunun yanında narkolepsi denilen hastalıkta ani bastıran uyku atakları olur. Bunun nedeni uyku apnesi veya narkolepsi olabilir. Uzmana görünün.

Benim uyku düzenim, ikiye bölünmüş durumda. Gece 2'de yatıp 6:30da uyanıyorum ve okula gidip 15:30da dönüyorum. Okuldan geldikten sonra hemen 3-4 saat uyuyorum ve böyle devam ediyorum. Sabahları uyandıktan sonra uykusuzluğum hiç olmuyor. Böyle memnunum.

Yapacak Bir Şeyin Bir İşin Olmadığı İçin Böylesin Bence Kendine Bir Uğraş Bul Yerinde Duramasın :)

Uyumak güzeldir, büyürsün. Bak bebeklere.
Hocam, normal hayatıma bile etki etmeye başladı, mesela şu an bile yorgun hissetmesem bile uyku isteğim var.

Yapacak Bir Şeyin Bir İşin Olmadığı İçin Böylesin Bence Kendine Bir Uğraş Bul Yerinde Duramasın :)
Ders desen evet, çalışıyorum. Okul desen odaklanmada sorun yaşasam da dinliyorum. Ama kafayı koyup uyumaya çalışırken hayallere dalmak, hikayeler kurmak çok güzel oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı