Çok fazla uyuyorum

Bir uğraş içinde ol. Mesela yazları Cosplay etkinlikleri oluyor. Onlar gitmek için bir kıyafet dik. Hem zaman harcarsın, hem de istediğin Cosplay'i yapınca mutlu olursun.

Cevabı kendin vermişsin aslında, genel bir mutsuzluk içindesin. Mutsuz ve depresyonun eşiğinde olan insanlarda görülen bir özellik fazla uyumakmış, bir makalede okumuştum. Ertesi sabah uyanmaya değecek bir şey bulmalısın. Kendine, hayatına bir hedef, ulaşılacak bir nokta çizmelisin. Yoksa hayattan tat alamazsın, bu durum gittikçe daha kötü bir hal alır, evden çıkmak istemezsin, insanlarla bile iletişime girmekten kaçınırsın. Uyku problemi deyip geçme, en azından bir hobi bul. Psikologa gitmek istememeni de anlamıyorum, emin ol yardımı dokunacaktır. İşinin ehli insanlar, bizim gibi olmaz, yüz yüze seni daha etkili bir biçimde düzene sokabilirler. Gerekirse hafif ilaç desteği verebilirler, canını sıkmamaya çalış. Emin ol senin durumunda olan çok insan var.

Düzeni bozma aynen devam uyumak kadar güzel bir şey yok ya., ilerleyen yaşlarda ben uyuyamıyorum dediğinde bu günleri ararsın.

Bir uğraş içinde ol. Mesela yazları Cosplay etkinlikleri oluyor. Onlar gitmek için bir kıyafet dik. Hem zaman harcarsın, hem de istediğin Cosplay'i yapınca mutlu olursun.
Düşüneceğim.
Cevabı kendin vermişsin aslında, genel bir mutsuzluk içindesin. Mutsuz ve depresyonun eşiğinde olan insanlarda görülen bir özellik fazla uyumakmış, bir makalede okumuştum. Ertesi sabah uyanmaya değecek bir şey bulmalısın. Kendine, hayatına bir hedef, ulaşılacak bir nokta çizmelisin. Yoksa hayattan tat alamazsın, bu durum gittikçe daha kötü bir hal alır, evden çıkmak istemezsin, insanlarla bile iletişime girmekten kaçınırsın. Uyku problemi deyip geçme, en azından bir hobi bul. Psikologa gitmek istememeni de anlamıyorum, emin ol yardımı dokunacaktır. İşinin ehli insanlar, bizim gibi olmaz, yüz yüze seni daha etkili bir biçimde düzene sokabilirler. Gerekirse hafif ilaç desteği verebilirler, canını sıkmamaya çalış. Emin ol senin durumunda olan çok insan var.
Zaten yapamamak sorun. Hedef çizsem bile çok ayran gönüllü olduğum için en fazla 1 ay sürüyor.
Düzeni bozma aynen devam uyumak kadar güzel bir şey yok ya., ilerleyen yaşlarda ben uyuyamıyorum dediğinde bu günleri ararsın.
Gereğinden fazla uyumak hocam :)

Kararlılık, disiplin ve azim başarıyı getirir. Başka yolu yok kardeşim, kendi başına bu işi halledemiyorsan bir uzmana danışman şart. Kesinlikle çekinme, git anlat derdini. Bu işi ücretsiz yapan uzmanlar bile var.

Tamamen seninle ilgili bir sorun. Mesela parasal durum iyi değildir istediğini alamazsın veya yapamazsın etkiler. Vücudunda yapısal bozukluk vardır, diş yapın bozuktur arkadaş ortamına girersin ağzını açamazsın gülemezsin etkiler. Utangaç bir insansındır yanında biri olmadan ortama katılamazsın tek başına gidemezsin yapamazsın etkiler. Kimse senin kafa yapını düşüncelerini yapmak istediklerini anlamak istemiyordur etkiler. Kendini yemeğe, uykuya veya evde olan pc gibi sabit şeylere verirsin. Aslında için kıpır kıpırdır birşeyler yapmak istiyorsundur patlayacak bomba gibisindir bu engeller çıkar karşına.

Bazı şeyleri kabullenip kendini bir uğraşa vereceksin seni dinleyecek anlayacak bir doktora gideceksin(neyin var deyip ilaç yazmayacak)

Uyumamaya çalışın akşamları vb. geç yatın erken kalkın alışmaya çalışın alışırsanız bu sorunu belki çözebilirsiniz olmazsa psikoloğa başvurunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı