Çok hızlı kilo alıyorum ve vermeyi bilmiyorum

Öyle gelir, normaldir. Eski mesajlarıma denk gelirseniz göreceksiniz, ben de yiyip yiyip kilo almıyorum diye yakınıyordum. 61-62 kiloydum o zamanlar, sonradan 78'e kadar çıktım. Sınav sebebiyle sporu bırakınca da 73'e düştüm. Yediklerinizi hesaplayınca fark edeceksiniz önceden yediğinizle şimdi yemeniz gereken arasındaki farkı.

Tavsiyem, kilo alırken de verirken de aceleye getirmeyin işi. Yavaş olsa bile sağlıklı olsun. Baktınız hesapladığınız kaloriyi almanıza rağmen 2-3 haftadır kütlenizde değişiklik yok, 200-300 civarı indirebilirsiniz günlük kalori miktarını. Mümkün olduğunda indirmemeye çalışın.

Öyle gelir, normaldir. Eski mesajlarıma denk gelirseniz göreceksiniz, ben de yiyip yiyip kilo almıyorum diye yakınıyordum. 61-62 kiloydum o zamanlar, sonradan 78'e kadar çıktım. Sınav sebebiyle sporu bırakınca da 73'e düştüm. Yediklerinizi hesaplayınca fark edeceksiniz önceden yediğinizle şimdi yemeniz gereken arasındaki farkı.

Tavsiyem, kilo alırken de verirken de aceleye getirmeyin işi. Yavaş olsa bile sağlıklı olsun. Baktınız hesapladığınız kaloriyi almanıza rağmen 2-3 haftadır kütlenizde değişiklik yok, 200-300 civarı indirebilirsiniz günlük kalori miktarını. Mümkün olduğunda indirmemeye çalışın.
Çok aldım moralim düştü ve sanırım ondan daha çok yemeye başladım. Ben hareketsizlikten diye düşündüm. Bir de sadece yağdan alınca kötü oldu.

Hareketsizliğin de etkisi yüksektir tabii. Moralinizi bozmayın. Başta muhtemelen biraz zorlanacaksınız fakat bir miktar sonuç gördükçe hoşunuza gidecek, motivasyonunuz artacak. İşin ucunda istediğiniz bir şey var sonuçta ve düz mantık düşünürsek istediğiniz şey için çalışıyorsunuz.

Ergenlikte kilo vermek daha kolay. Ama motivasyon olacak , kendini ateşleyecek bir şeye ihtiyacın var. Ben kişisel gelişim kitapları okuyordum 14-15 yaşlarımda . 183 boyunda 115 kiloydum. Sonra sınıftaki bir kıza açıldım reddedildim. Bu olay beni kilo vermeye itti. Evde şınav , mekik, yürüyüş yaptım. Yediklerimi baya kıstım , şekeri , kolayı kilo aldıracak şeyleri kestim .Bunları yapmaya başla. 6 ayda 30 kilo verdim 82‘ye indim. O kız da bana baka baka defalarca ağladı sınıfta 😀😀. 17-18 e gelince en kötü harçlığınla spor salonuna yazıl. Gerek görmüyorum ihtiyacım yok deme. Hiçbir genç güzel bir fiziğe hazır diyemez. En hızlı kas gelişimi 20 yaşından önce oluyor. Önünde güzel zamanlar var bunu ben ve benim gibilerin yaptığı gibi harcama.

Yeni konular

Geri
Yukarı