Çok içime kapanık biriyim ve hiç arkadaşım yok

Arkadaşlar yıllardır bugüne kadar çok eziklendim ya da alay konusu oldum. Halbuki bende hiçbir şey yok. Sanırsam çekingen olduğum için olabilir. Bir de herkesi sevemiyorum ama bilmiyorum son 4 yıldır arkadaşım çevrem yok kalmadı. Bisikletle dolaşıyorum fakat çok sıkıcı. Evde kalmaktan da sıkıldım. Yeni insanlarla tanışmak istiyorum farklı duygular hissetmek istiyorum fakat yapamıyorum. Yine eziklenecek gibi hissediyorum. Bu korkuyu yenemiyorum. Bir de üstüme de çekidüzen veremiyorum. Yüz simam da epey çocuksu okulda zaten yeteri kadar eziklendim. Bazen çok saçmalıyorum biriyle konuşurken inanın ne dediğimi bilmiyorum ne yapabilirim nasıl çevre edinebilirim? Bu beni depresyona kadar sürekledi. Benim istediğim çevre bana benzesin hal hatır sorsun yeter bir de arada takılalım o kadar çok mu şey istiyorum bu insanlardan?

Ben 8 . Sınıftim derslerim 90 üzerinde ydi fakat ben meslek üzerine gitmek istiyorum endüstriyel soğutma çıraklık yapicam 8. Sınıftaki Arkadaş larim artık uzaklara falan gidiyor ve lol oynamıyor lar iyi bir arkadaş arıyorum bende

Dostum çaren spora başlamak. Önce kendinle ilgilen, boşver çevrende kimin olup olmadığını. Kendine çekidüzen ver, asla bozmam diyeceğin rutinler oluştur. Kendinle ilgilen yani. Vücuduna, yüzüne, giyimine kuşamına çekidüzen verirsen özgüvenin de gelir. Ve inan bana ne kadar çirkin olursan ol özgüvenli biriysen ve ağzın biraz laf yapabilirse çok kolay arkadaş bulursun. Dediklerimi yapmadan depresif halinden çıkamazsın. Ve LoL'e falan da başlama sakın.

Senin gibiydim, valo başladım. 1 ay içinde arkadaş listemde 150 kişi vardı. Çoğu ile de samimi olmuştuk ama o zamanlar allahsız gibi günde 10 saat valo oynuyordum.

Spora git. Biriyle konuşçağın zaman çekinme. Sen çekingen olursan zayıf olduğunu düşünürler.

Ben şu 2 aydır asosyalim sadece LoL oynuyorum. 120 levelim fakat oyuna 5. 6ay ara vermiştim ve eskisi kadar iyi oynayamiyorum yaşım 15.

Ama bence bir süre Valorant ya da Zula falan oyna insanlara sor bu Mac'tan sonra bir daha girelimmi diye sonra zaten samimi olursunuz ya da bir oyunun Discord'una katıl orada aktif konuştuğun surece arkadassiz kalman imkansiz.

Yahu çocuk sanal arkadaşı ne yapsın? İyi misiniz siz? :D .

Senin gibiydim, valo başladım. 1 ay içinde arkadaş listemde 150 kişi vardı. Çoğu ile de samimi olmuştuk ama o zamanlar allahsız gibi günde 10 saat valo oynuyordum.

Ben şu 2 aydır asosyalim sadece LoL oynuyorum. 120 levelim fakat oyuna 5. 6ay ara vermiştim ve eskisi kadar iyi oynayamiyorum yaşım 15.

Ama bence bir süre Valorant ya da Zula falan oyna insanlara sor bu Mac'tan sonra bir daha girelimmi diye sonra zaten samimi olursunuz ya da bir oyunun Discord'una katıl orada aktif konuştuğun surece arkadassiz kalman imkansiz.
Gelmiş LoL oynuyorsan arkadaş olalım diyor, diğeri de Valorant başla diyor. Yemin ederim çok değişiksiniz. Böyle olursa daha kötü hale geleceğine akıl erdiremiyor musunuz?

Konu sahibi umarım bu şahısları takmıyordur. Neyse, spor zaten önerilmiş ben yine önereyim. Tip yoksa vücut var :D . Spor salonunda da arkadaş edinme şansın var. Ayrıca spor yaptıkça geliştiğinin farkına varacaksın sen de, özgüven kazanacaksın.

Geri
Yukarı