Çok kötü tırnak batması

Makaleler
3
Merhabalar, COVID-19'dan dolayı hastaneye gidemiyorum, bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Benim baş parmağımda eğrilik var ve bu yüzden tırnağım da eğri. Bu sebepten dolayı tırnak batması problemim var. Çok acıyor. Bunun hiçbir çözümü / tedavisi yok mu? Parmağım ufacık bir yere deyse çok kötü ağrıyor. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.😀

20200620_001923.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de çok oluyordu tırnak kesme şeklimi doktorun tavsiyesi ile değiştirerek sorunu çözdüm.
Ayak tırnak makası alarak ayak tırnaklarını düz kesmeye başladım düzeldi. Tabi bütün bu olaylar yıllar önceydi üniversite öncesi hatta.

COVID-19'dan dolayı hastaneye gidebilirsin. Virüsten o kadar korkma. Önlemler bulaşma riskini olabildiğince azaltıyor. Haberlerde gördüklerinin çoğu dikkat etmeyen kişiler. Sağlık ocağı bile yeterli olabilir. Çok kötü görünmüyor. Tırnağın çekilmesi gereken durumlar gördüm. Batan yeri kesip oraya pamuk tıkıştır. Her gün tırnak makasının törpü kısmı ile yukarı doğru biraz kanırt ki o çukura tekrar girmesin. Sonrasında ise o kadar kısa ve dipten kesme. Daha da önemlisi düz kes.
Orası zarar gördüğü için tırnak çekilse bile bir süre acı hissedeceksin. Çözümü tırnağa düzgün bakmak. Tedavisi ise tırnağı çekmek, seninki gibi ciddi olmayan durumlarda ise batan kısmı kırpıp düzgün uzamasını sağlamak.

Benim de tırnak batması şikayetim vardi ameliyat oldum cok kisa sürdü, zaten 4 igne vurdular ancak igneler cok acitti parmak ucundan vuruyorlar ve neredeyse igne kemige dayaniyor ondan sonra hiçbir şey hissetmiyorsun hemen makasla tirnagini kokune kadar kesiyorlar bir sivi dokuyorlar etini kesip icindeki mikrobu akitip batan tirnagi kokunden aliyorlar ve eti dikiyorlar tirnagin icinden dikis atiyorlar. Bu arada gecmis olsun umarim korkmamissindir :)

Benim 2 ayağımın da baş parmağında tırnak batması sorunu vardı. Küçük ve çok sivri olmayan bir cam parçası ile tırnağın tam orta kısmını 1cm kalınlığında deriye yaklaşmayacak kadar kazıdım ve tırnağın parmak uzunluğunu geçmesini bekledim. Tırnak uzadıktan sonra köşeleri deriye batmayacak şekilde düz kestim ve yara ile iltihaplanma geçene kadar tırnağımın ortasını aşırıya kaçmadan kazımaya devam ettim. 5 sene oldu ve hala tırnağımda batma sorunu görmedim. (yara olan kısımları her akşam fito krem sürmeyi unutma). Geçmiş olsun.

Merhabalar, COVID-19'dan dolayı hastaneye gidemiyorum, bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Benim baş parmağımda eğrilik var ve bu yüzden tırnağım da eğri. Bu sebepten dolayı tırnak batması problemim var. Çok acıyor. Bunun hiçbir çözümü / tedavisi yok mu? Parmağım ufacık bir yere deyse çok kötü ağrıyor. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.😀

Hocam konuyu hortlatıyorum ama nası bi süreç geçirdiniz evde çözdünüz mü sorunu

Yeni konular

Geri
Yukarı