Çok mu vicdansızım?

Hocam 15 yaşındayım, nasılsın, iyi misin diye konuşmaya çalışıyorum gene tersleniyorum durum o kadar vahim.
Hadi ya, işte buna hiçbir çözüm üretemezsin. Ülkenin durumu yüzünden de arada kalmış oldun bu durumda, psikolojik olarak istismara uğrasan sığınacağın tek bir yer bile yok. Çok da konuşmak istemiyorum ama aramızda iki sene var ben de bu şeylerle yüzyüzeyim. Umarım benim yaşadığım şeyler senin de başına gelmez.

Hadi ya, işte buna hiçbir çözüm üretemezsin. Ülkenin durumu yüzünden de arada kalmış oldun bu durumda, psikolojik olarak istismara uğrasan sığınacağın tek bir yer bile yok. Çok da konuşmak istemiyorum ama aramızda iki sene var ben de bu şeylerle yüzyüzeyim. Umarım benim yaşadığım şeyler senin de başına gelmez.

Hocam bilmiyorum ama insanlara bunu her dile getirdiğimde niye kendini acındırıyorsun falan diyorlar neyse boş verelim konu kilitlenebilir.

Ben de kardeşimi gömdükten sonra aynısı oldum. Bazen insanların yaşadığı olaylar onu keskinleştiriyor, duygusuzlaştırıyor. Elbette olan olaylardan aşırı üzülüyorum fakat nedense hiçbir şey hissetmiyorum.
Sizler üzülmeyin arkadaşlar. Dostlar sağ olsun teşekkür ederim. 5 günlük Dünya işte ne olacağı belli olmuyor bu yüzden kalbini kırdığınız varsa özür dileyin. Lüzumsuz şeylere üzülüp kendinizi sıkıntıya sokmayın. Her şey gelir geçer.

Hocam 15 yaşındayım, nasılsın, iyi misin diye konuşmaya çalışıyorum gene tersleniyorum durum o kadar vahim.
Dediğim gibi, onlardan beklentilerini azalt, neyi neden yaptıklarını düzgün ölçmeye çalış ve ona göre onları gıcık etmeyecek şekilde sadece gerektiğinde iletişim kurmaya çalış. Aileni hayatından çıkarıncaya kadar böyle yapman lazım, yani benim çözümüm bu en azından.

Hocam peki, benim arkadaşım yok, ortamım yok, kız arkadaşım yok, öyle sabahtan akşama kadar bilgisayarda zaman öldürüyor, ailemden azar yiyorum, hobi edinmek amacıyla HTML, scratch, C# başladım fakat gerçekten hiç zevk veya duygu vermedi.

Şimdi ben böyle giderse başka şeylere yönelirim hocam yanlış anlamayın ama, ben kendimi nasıl düzeltebilirim?
Hayatı boşlamaya alışmalısın. Biri sana boş bir şeyler zırvaladığında dinleme. Kendinle vakit geçirmeyi öğren. Bundan kastım zengin bebelerin gym'e gidin spor yapın sabah 5'te kalkın gibi saçmalıkları değil. Ara sıra sadece oturup neler yapmak istediğini, bu hayallerin için başarabileceğin en olası yolların neler olduğunu düşün ve yolun sonunda her zaman bir ışık olduğunu kendine hatırlat. Asla ama asla alkol, sigara ve uyuşturucuya bulaşma. Hayatını mahvedersin. Sen başkalarından nasıl üstün değilsen diğer insanlarda senden üstün değil bunu unutma. Hayattan ümidini kesme.

Böyle birisiyim. Şehit haberlerine bile üzülemiyorum. Yani o an "Geçmiş olsun, başımız sağ olsun" derim. Kötü bir hissiyat oluşur ancak üzülemiyorum yani içimden gelmiyor. Küçüklüğümden beri kendimi diğer insanlardan fazla sevmişimdir. Her zaman önce kendimi şartlamışımdır. Egolu birisi değilim ancak kendine önem vermediğin zaman hem ruhsal hem fiziksel olarak çok fazla darbe alıyorsun. Başka insanları önemserim yanlış anlamayın. Ama ben küçüklüğümden beri Hiphop olarak Melankolik dinlediğim için insanların yaşadıkları beni etkiledi. Bunları yaşamamalıyım diye kendimi şartladım. Muhtemelen sizde de böyle olmuştur. Yaşadıklarınız, yaşadığını gördüğünüz insanlardan etkilenmiş olabilirsiniz. Ben genel olarak "Ortalama 71 yıl ömrümü üzülerek geçiremem." diyorum. Umarım haklıyımdır.

Hocam bilmiyorum ama insanlara bunu her dile getirdiğimde niye kendini acındırıyorsun falan diyorlar neyse boş verelim konu kilitlenebilir.
Kendi hatalarını yüzlerine söylenince kabul etmeyen, birey olmanın ne demek olduğunu anlayamamış, sırf üredi ve biraz para kazanıyor diye her şeyi bildiğini sanan ebeveynler bu insanlar, o yüzden elinden geldiğince takmamaya çalış. Kendine zarar verme, onları tersleme çünkü yaparsan daha çok kötüleşiyorlar. Ben de tıkanıyorum bu insanlar karşısında. Zaten kısacık bir ömrümüz var, hem kendilerine hem de bize eziyet ediyorlar. Ölmeyecek gibi yaşayan insanlardan nefret ediyorum.

Kendi hatalarını kabul etmeyen, birey olmanın ne demek olduğunu anlayamamış, sırf üredi ve biraz para kazanıyor diye her şeyi bildiğini sanan ebeveynler bu insanlar. Kendine zarar verme, onları tersleme çünkü yaparsan daha çok kötüleşiyorlar. Ben de tıkanıyorum bu insanlar karşısında. Zaten kısacık bir ömrümüz var, hem kendilerine hem de bize eziyet ediyorlar. Ölmeyecek gibi yaşayan insanlardan nefret ediyorum.

Hocam bir de bir şey çok garibime gidiyor, mesela tersledi diyelim, "ben büyüdüğümde bana ihtiyacınız olacak" falan diyorum ve susuyorlar.

Hocam bir de bir şey çok garibime gidiyor, mesela tersledi diyelim, "ben büyüdüğümde bana ihtiyacınız olacak" falan diyorum ve susuyorlar.
Aranızdaki muhabbet durduk yere mi bu şekilde, yeterince objektif baktığını düşünüyor musun? Bu konuşmaları belli bir olaydan & davranışından sonra mı oldu yoksa hep böyle miydi? Detay vermene gerek yok, yüzeysel de anlatabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı