Çok mu vicdansızım?

Aranızdaki muhabbet durduk yere mi bu şekilde, yeterince objektif baktığını düşünüyor musun? Bu konuşmaları belli bir olaydan & davranışından sonra mı oldu yoksa hep böyle miydi? Detay vermene gerek yok, yüzeysel de anlatabilirsin.

Hocam son 6-7 aydır böyle.

Tuvalete gidip kendini düzeltmeye çalışmak psikiyatrinin verdiği ilaçtan daha etkilidir. Bazen hayattan bıkarız ve artık bir şeyler hissetmemeye başlarız bu normal.
Düzeltmek derken kendinizle konuşup çözüm üretmek.

Belli bir şey oldu mu gözüne takılan, belki de fark etmeden kalplerini kırmışsındır. 6-7 ay dediğine göre eskiden iyiydi sanırım aranız. Örneğin benim ailem doğduğumdan beri kötü davranıyor ve elimde olan bir şey değil.

Hocam çoğu zaman zaten iyi pek davranmıyorlar, bir başarı bir şey gösterdiğimde tatmin olmuyorlar inanmıyorlar, eski Pcm'de bir oyun geliştirmiştim Unity ile, ona bile inanmadılar ve tatmin olmadılar, kendileri en iyisi ben en kötüsüyüm.
Tuvalete gidip kendini düzeltmeye çalışmak psikiyatrinin verdiği ilaçtan daha etkilidir. Bazen hayattan bıkarız ve artık bir şeyler hissetmemeye başlarız bu normal.

Hocam çok gittim tuvalete fakat derin ve kapsamlı olarak düşündüğümde sorun bende değil.

O zaman özel bir hastanede psikolog ile görüşün.

Hocam ben tuvaletimi yaptığımda para çıkmıyor, bana bir 70 lira vermişti annem (kardeşime kaykay almıştı onun için eşit parayı bana da vermişti) eve kola aldım 2.5 litre, 30 lirasınıda attım kartıma, babamda bayramda 20 vermişti, 50 lirada öyle kardeşimle kendime 1 hafta dayandı, o da anormal geldi normalden hafif iyi hissettim kendimi ama tabii ki de Türkiye'de yaşadığımız için para hemen suyunu çekiyor, o da bitti bugün.

Hocam çoğu zaman zaten iyi pek davranmıyorlar, bir başarı bir şey gösterdiğimde tatmin olmuyorlar inanmıyorlar, eski Pcm'de bir oyun geliştirmiştim Unity ile, ona bile inanmadılar ve tatmin olmadılar, kendileri en iyisi ben en kötüsüyüm.

Hocam çok gittim tuvalete fakat derin ve kapsamlı olarak düşündüğümde sorun bende değil.
Aile çok önemli bir şey ve onlara verdiğin sevgiyi geri alamamak cidden insanı aşırı üzüyor, Dünya'ya adım atar atmaz tanıştığın bu denli sağlam bağların olan insanların seni sevmemesi çok zor bir durum. Maalesef bu olay senden çıkmış. Dediğim gibi, beklentilerini minimum düzeyde tut kendi başına kalana kadar da a dediklerine a de tersini söyleme. Kendini kültürel anlamda geliştirmeye çalış, tam kişiliğini oturtacak yıllarındasın, fevri davranmamayı ve objektif olmayı bir kenara at bence. Bunlardan başka diyebileceğim pek bir şeyim yok.

Aile çok önemli bir şey ve onlara verdiğin sevgiyi geri alamamak cidden insanı aşırı üzüyor, dünya'ya adım atar atmaz tanıştığın bu denli sağlam bağların olan insanların seni sevmemesi çok zor bir durum. Maalesef bu olay senden çıkmış. Dediğim gibi, beklentilerini minimum düzeyde tut kendi başına kalana kadar da a dediklerine a de tersini söyleme. Kendini kültürel anlamda geliştirmeye çalış, tam kişiliğini oturtacak yıllarındasın, fevri davranmamayı ve objektif olmayı bir kenara at bence. Bunlardan başka diyebileceğim pek bir şeyim yok.

Hocam neden sorun bende?

Geri
Yukarı