Çok oyun oynamak laptopa zarar verir mi?

• Konuyu başlatan Luexen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 15B

Luexen

Decapat
Daha fazla  
İlk defa laptop kullanacağım, oyun için aldım. Günde 4-5 saat oyun oynamak, ekran kartının vs ömrünü kısaltır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yaklaşık 4 yıldır aynı laptopu kullanıyorum, abim hep oyun oynuyor o yokken ben geçip hep oyun oynuyorum hiç problem çıkmadı, bir kere bile servise gitmedi. Bir şey olmaz korkmanıza gerek yok.

Normal olarak evet ama bilgisayarı oyun oynamak amacıyla aldıysan 'zarar verir' olarak düşünmemen lazım. Bilgisayar da bir makine sonuçta, kullandıkça dolacak ömrü

Ben de ilk laptop alacağım zamanlar öyle düşünmüştüm. 3 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.(özellikle oyun için)

Mantıken baktığında bilgisayarı kullanman ömrümden yer ama bu gayet normaldir :D. Dalgayı bırakacak olursak aşırı ısınma olmazsa sıkıntı olmaz.
Not: Aşırı sıcaktan kastettiğim 80-90 dereceler. Sırf elinizi yaktı diye aşırı sıcak demeyin.

Şöyle söyleyeyim, bilgisayarı hiç kullanmamak bile ömrünü yitirtir. O yüzden hor kullanmadan doya doya kullanmanı öneriyorum :)

Mantıken baktığında bilgisayarı kullanman ömrümden yer ama bu gayet normaldir :D. Dalgayı bırakacak olursak aşırı ısınma olmazsa sıkıntı olmaz.
Not: Aşırı sıcaktan kastettiğim 80-90 dereceler. Sırf elinizi yaktı diye aşırı sıcak demeyin.
Usta abartmayın şu sıcaklık işini. Sadece performans düşer. Ben mevcut i7 2670QM, GT 540M, 8 GB RAM'li laptopumla (2011 yada 2012 yılında alındı) CS:GO'yu işlemci ve GPU 88 derece üstü oynuyorum. Hep fanlar ve içi temiz, macunlar değişti ama pek fark etmedi :) Hala taş gibi. Bir en az 5-6 yıl daha çalışır makine :)

Aşırı zorlamaz iseniz sıkıntı olmaz. Malum benim abim manyaklık yapıp ayarları Ultra'da açmaya çalıştı, ekran kartı dayanamadı yandı. 1 ay Laptopsuz kalmıştım. Bu arada neredeyse 2013 falan olması lazım yılın.

Son düzenleme:
Usta abartmayın şu sıcaklık işini. Sadece performans düşer. Ben mevcut i7 2670QM, GT 540M, 8 GB RAM'li laptopumla (2011 yada 2012 yılında alındı) CS:GO'yu işlemci ve GPU 88 derece üstü oynuyorum. Hep fanlar ve içi temiz, macunlar değişti ama pek fark etmedi :) Hala taş gibi. Bir en az 5-6 yıl daha çalışır makine :)
Abartmak veya milleti korkutmak için yapmıyorum ki :) Herkes bilgisayarını ilk günkü kadar temiz tutamaz ki tutsa bile ister istemez bir performans düşüşü olur. Aşırı ısınma ise bu kaçınılmaz sonu hızlandırır. Hem performans düşüşü olur hem de ömrü kısalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı