Çok para harcıyor olabilir miyim?

ÇağrıMert

Hectopat
Sanayide 2-2,5 ay çalıştım ve spora gitmek için ayrıldım. Toplamda 2250-2500 TL arası para kazandım. Kulaklığım yoktu, kulaklık aldım vs. Kişisel eşyadır falan; arkadaşlarımla takıldım, yemek yedim falan ve neredeyse 3,5 ay oldu. İşten ayrılalı da 1,5 ay oldu. Cebimde 1100 TL para var. Ailem çok fazla para harcadığımı söylüyor, sizce de öyle mi? (Bu arada spor + yol parası 500 TL, sadece oraya gitti.)

@ÇağrıMert

Hepimiz insanız, arada arkadaşlarla takılıp kafa dağıtmaya ihtiyacımız var. Onun dışında spor için ihtiyaçlarını almışsın. Hem kendin işte çalışmışsın, yani başka birisinin parasından yememişsin. Onun için normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bu konu oldukça öznel. Benim açımdan para bile harcamamışsın. Ben kimi zaman 5-6 bin tl tutarındaki proje ödemelerimi 2-3 gün içerisinde harcayıp bitiriyorum. Benim açımdan bakıldığında sen gayet dikkatli bir şekilde harcama yapıp, paranın bir kısmını korumayı başarmışsın. Bu konuyu sen kendi açından değerlendirmelisin.

Ailen yatırım birikim için parayı harcamanı istemiyor olabilir geleceğin için.

Geçen sene için onların yatırımına uyup 2.000 TL'yi saçma salak bir yere harcadım ve 1.000 TL zarar girdim. Benim istediğim yatırımı yapsaydık o 2K şu an 10K idi. Ailem genellikle annemin benimle yıldızı uyuşmadığı için kötülüyor, sürekli demesi moralimi bozuyordu. Ben de konu açtım annemin dediklerinin doğruluk payını öğrenmek için, 0'mış. Teşekkür ederim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı