Çok şey isteyip hiçbir şey yapmamak

Hocam bir kere sen başkalarının dediğini takmayacaksin zayıf noktaya odaklanacaksin o zaman gidip vücudunu geliştirmekle ise başla mesela spor yaparak atlatan arkadaşlar da var galiba son 1 hafta bitecek ne ölmeye gün mü sayıyosun belli değil kafanı dağıtmak ıstıyosan içini doktun işte hobi edin sadece ders calismakla olmaz bu işler hepsini aynı anda yapman lazım neden zevk aliyorsan onu yap orasini bilemem film mi izlersin kitap mi okursun yemek mi yaparsın spor mu yaparsın benim gibi gördüğün her şeye mi atlarsin artık orası sana kalmış ben el işlerinden genel olarak zevk alıyorum mesela hepsine yönelirim geldikce gördükçe ilgimi cekerse devam yoksa salarım her şeyden bir şey bileceksin bir şeyde de her şeyi bileceksin bu dusuncedeyim hem hobi zevk alıyorum hem de kendimi geleceğe hazirliyorum işte var mi daha iyisi.

Haklısınız. Bugün 2 film izlemiştim kafamı dağıtmak için. Spora sınavdan sonra başlamayı düşünüyordum çünkü çok yoruluyorum. Her yerim ağrıdığında derse de odaklanamıyorum, hareket de edemiyorum. Sınavı gözümde çok büyüttüm, her şeyi ona bağladım ve bundan sıyrılmam gerek. Kalan günlerde bir anda aklımdan silip atamayacağımın farkındayım. Her şey en kısa zamanda düzelecektir, inanıyorum. Kalan son inancımı da buna yüklüyorum. Hayat bitmez, ölmem belki ama... Aması ne bilmiyorum.

Seni beğenmeyen insanla senin ne işin var zaten sen niye kendini değiştirmek istiyorsun seni o iki halinle de kabul edecek dogru insanı bulman gerekiyor deme demişsin ama dünyada 8M insan varsa bunun 4M karşı cins kız mi yok sana elbet biri olur.

Bana yazmaya çalışan çok kız oldu fakat hiçbirinin zeki olmadığına kanaat getirdim ve konuşmayı bıraktım. Bu kız beni çok büyük afallattı. Kendisi inanılmaz derecede kültürlü ve aşırı varlıklı bir aileden geliyordu. Konferans, seminer veriyordu tek başına. Küçük konferanslar da değil bahsettiğim, belediye başkanının katıldığı tarzda konferanslar. Onu övmüyorum. Sadece böyle bir insan hayatıma bir daha girmeyecek diye korkuyorum. Hiç kimse vazgeçilemez değildir ve bunu onlarca insana söyledim. Bu zamana kadar da onlarca insana uyguladım ve vazgeçtim. Bu kişi için aynısını yapamıyorum.

1.5 yılda toplarsın dokunmayıp biriktirirsen.

Ailemin maddi durumu kötü sayılır ve 1.5 yıl o para kenarda sağlam bir şekilde kalmaz. Daha demin 1 yazmıştınız ve 1 az geldi size de. Yarın ülkenin hali ne olacak bilinmezken buna bulaşmak istemiyorum. Derslerim çok iyi sayılırdı aslında. Az daha dişimi sıksam, ah az daha kendimde o gücü bulabilsem. 12 gün sonra konu açacağım buraya ve geleceğim hakkında ufak bir yazı yazacağım. Tek ihtiyacım, zaman.

Haklısınız. Bugün 2 film izlemiştim kafamı dağıtmak için. Spora sınavdan sonra başlamayı düşünüyordum çünkü çok yoruluyorum. Her yerim ağrıdığında derse de odaklanamıyorum, hareket de edemiyorum. Sınavı gözümde çok büyüttüm, her şeyi ona bağladım ve bundan sıyrılmam gerek. Kalan günlerde bir anda aklımdan silip atamayacağımın farkındayım. Her şey en kısa zamanda düzelecektir, inanıyorum. Kalan son inancımı da buna yüklüyorum. Hayat bitmez, ölmem belki ama... Aması ne bilmiyorum.

Bana yazmaya çalışan çok kız oldu fakat hiçbirinin zeki olmadığına kanaat getirdim ve konuşmayı bıraktım. Bu kız beni çok büyük afallattı. Kendisi inanılmaz derecede kültürlü ve aşırı varlıklı bir aileden geliyordu. Konferans, seminer veriyordu tek başına. Küçük konferanslar da değil bahsettiğim, belediye başkanının katıldığı tarzda konferanslar. Onu övmüyorum. Sadece böyle bir insan hayatıma bir daha girmeyecek diye korkuyorum. Hiç kimse vazgeçilemez değildir ve bunu onlarca insana söyledim. Bu zamana kadar da onlarca insana uyguladım ve vazgeçtim. Bu kişi için aynısını yapamıyorum.

Zekaya göre niye insan seciyorsun çıkar ilişkisi mi bu 😅 arkadaş edin sevgili işini boş ver edinirsen hoslanirsaniz birbirinizden devamı gelir zaten bir de kızlara fazla guvenmicen sevgilisi olurken yedek plan gibi millete yazanlarını tanıyorum ben bir tane sağlam arkadaşın olacak onunla dertleseceksin başkası gelmez diye de üzülme kısmet değilmiş bir yerde kadere bagla daha iyisi gelir belki o senin için iyi değildir hem her konuda iyi o zaman sen kendini zayıf hissedersin biraz da senin üstün yonlerin olsun daha iyi.

Zekaya göre niye insan seciyorsun çıkar ilişkisi mi bu 😅 arkadaş edin sevgili işini boş ver edinirsen hoslanirsaniz birbirinizden devamı gelir zaten bir de kızlara fazla guvenmicen sevgilisi olurken yedek plan gibi millete yazanlarını tanıyorum ben bir tane sağlam arkadaşın olacak onunla dertleseceksin başkası gelmez diye de üzülme kısmet değilmiş bir yerde kadere bagla daha iyisi gelir belki o senin için iyi değildir hem her konuda iyi o zaman sen kendini zayıf hissedersin biraz da senin üstün yonlerin olsun daha iyi.

Her konuda iyi olması kendimi zayıf hissettiriyordu ve bunu ona da belirtmiştim."Ailem ve benim açımdan asla sorun olmaz, babam sadece cahil olmamana ve kendini geliştirip geliştirmemene bakar." diyordu. Kız yedekte erkek tutacak birisi değildi. Her şeyi benimle paylaşırdı ve onu kendi ellerimle kaybettim. Keşke, keşke... Çok nadir keşke derim ben, hatta hiç demezdim. Keşke bunları yaşamasaydım ve hayat normal akışında devam etseydi. Zaten bu yaşadıklarımız değil midir benliğimizi inşa eden? Ah ah... Kelimeler kifayetsiz kalıyor bazen, anlatamıyorum.

Her konuda iyi olması kendimi zayıf hissettiriyordu ve bunu ona da belirtmiştim."ailem ve benim açımdan asla sorun olmaz, babam sadece cahil olmamana ve kendini geliştirip geliştirmemene bakar." diyordu. Kız yedekte erkek tutacak birisi değildi. Her şeyi benimle paylaşırdı ve onu kendi ellerimle kaybettim. Keşke, keşke... Çok nadir keşke derim ben, hatta hiç demezdim. Keşke bunları yaşamasaydım ve hayat normal akışında devam etseydi. Zaten bu yaşadıklarımız değil midir benliğimizi inşa eden? Ah ah... Kelimeler kifayetsiz kalıyor bazen, anlatamıyorum.

Keske yok ya yapacaksın ya yapmayacaksın bir şeye karar verdiysen gidip yapacaksın cekinmeyeceksin cekineceksen de yapmayacaksın ama sonra da üstüne düşünme gereksiz diyorum ya sana bak yapman gerekeni yapacaksın sonra da düşünmeyeceksin yapmadiysan yine düşünme şu an elinde olan bir şey yok sonuçta varsa git yap olmazsa sonra düşünme ne gerek var.

Keske yok ya yapacaksın ya yapmayacaksın bir şeye karar verdiysen gidip yapacaksın cekinmeyeceksin cekineceksen de yapmayacaksın ama sonra da üstüne düşünme gereksiz diyorum ya sana bak yapman gerekeni yapacaksın sonra da düşünmeyeceksin yapmadiysan yine düşünme şu an elinde olan bir şey yok sonuçta varsa git yap olmazsa sonra düşünme ne gerek var.

Yarın arkadaşlarımla çok çok uzun zaman sonra kütüphaneye gideceğim. Her şeyi düzeltmek için attığım ilk adım bu olacak. Bana değerli vaktinizi harcadığınız için çok teşekkür ederim. İyi ki sizin gibi insanlar var.

Yarın arkadaşlarımla çok çok uzun zaman sonra kütüphaneye gideceğim. Her şeyi düzeltmek için attığım ilk adım bu olacak. Bana değerli vaktinizi harcadığınız için çok teşekkür ederim. İyi ki sizin gibi insanlar var.

Eyvallah yardımcı olabildiysem ne güzel ama bunları arkadaşlarınla konussan daha yardımcı olurdu.

Eyvallah yardımcı olabildiysem ne güzel ama bunları arkadaşlarınla konussan daha yardımcı olurdu.

En yakın dediğim arkadaşlarımdan bir iki tanesine anlattım. Yaşadıklarını s... demekten öteye geçemediler. "Çalış sınavı halledersin, sana kız mı yok" dediler. Zaten diyebilecekleri başka ne vardı ki?

Buraya kadar okuyan arkadaşlar olursa belirteyim. Yazmak veya belirtmek istediğiniz bir şey varsa lütfen yazın. Herkesin fikrini almak ve farklı bakış açılarına bakmak istiyorum.

En yakın dediğim arkadaşlarımdan bir iki tanesine anlattım. Yaşadıklarını s... Demekten öteye geçemediler. "çalış sınavı halledersin, sana kız mı yok" dediler. Zaten diyebilecekleri başka ne vardı ki?

Ben o tarz insanları yakın arkadaşım yapmıyorum onlar sadece benim yukselmem için basamak oluyor biraz egoist gelebilir ama her şey çıkar amaçlı zor zamanında seninle dalga geçen yardım etmeyen insandan hayır gelmez önce gozumle zaten anlıyorum yüzünden ama yine de sinarim para ve söz ile aldığı borcu geri veriyor verdiği sözü tutuyorsa okeylerim yoksa iyi de olsa bu dediklerim yoksa yakın arkadaşım olmaz.

Aslında ben de duygusuz sayılabilecek biriydim. Bu yüzden çok olgun sanarlardı beni, belki de gerçekten olgunumdur. Yaşadıklarımdan sonra dayanamaz hale geldim ve şu sıralar her an ağlamak istiyorum. İçimdeki derdi anlatamıyorum. Dün bomboş bir arazide bağırdım birkaç kere, içimdekileri dökmek istedim, kusmak istedim. Fayda etmedi. Çok teşekkür ederim yazdıkların için. Zihnimde yer edinmesini sağlayacağım.
Duygusuz değilsin, kim duygusuzdur ki tabii kimse olduysan...

Tak kulaklığı yat yatağa aç müzik, hayaller kur kısa bir süre de olsa kendini hayattan soyutla.

Bu şartlarda daha iyi bir önerim yok. Gym başla özgüvenin artar sosyalleşirsin.

Yor kendini. Mesela bir yerde çalışıp yorulursan bu tarz çoğu şeye kafa takmaz hale geliyorsun, kafaya takacak vakte yazık diyorsun. Çok huzurlu oluyorsun.

7 ay önce hayatım seninkinden farksızdı, işe girdim 5 ay sabah 7 akşam 7 çalıştım o kadar çok yoruluyordum ki odama geçip uzanıp film izlemek gibisi yoktu. Huzlurlu, yorgun ve mutluydum.

Şunu söyleyebilirim bu hayat üzülüp, depresyona girecek kadar uzun değil.

Vaktini değerli kıl senin vaktini boşa harcayan, seni değersiz hissettiren arkadaş dediğin insansıları hayatından çıkar. Arkadaş dediğin az olsun ama kaliteli olsun.
Sevgilini de takma kafana o kaybeder hayat daha yeni başlıyor.

Oturup beklersen sadece sana verileni alırsın ama gidersen istediğin her şeyi...

Geri
Yukarı