Çoklu ihtiyaç kredisi başvurusunda taksit 36 ay yapılabilir mi?

Rorschach08

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. İşin uzmanlarına garip bir soru sormak istiyorum. 250.000 lira kadar ihtiyaç kredisi kullanmayı planlıyorum. Bazı bankalarda (İş Bankası'nda İş'te Limit ve VakıfBank'ta Skylimit gibi) kredi uygulamalarında bu miktarı karşılayacak limitim var ve bankadan kredi skorumun iyi olduğu bilgisi verilmişti. Ancak şöyle bir sorun var. Malum 50.000 liraya kadar olan miktarlarda vade sınırı 36, 50.000 liranın üzerindeki miktarlarda vade sınırı 24 ay. Ben 250.000 lirayı tek seferde 24 ay vadeli değil de 5 ayrı 50.000 liralık kredi olarak her birini 36 ay vadeli olarak kullanmam mümkün müdür? Evet, bu durumda her kredi başvurum için tahsis ücreti vs. ek kesintiler olacak ama benim için aylık ödemenin yüksek olmaması daha önemli bir durum. Bunu şubeye gidip öğrenebilirim ancak şu an şubeye gidebilecek durumda değilim. Bilenler aydınlatırsa çok sevinirim.

Faiz kaynaklı aylık ödemen yine yüksek olacaktır diye düşünüyorum.
Hesaplamayı şu şekilde yapabilirsin, ben yaparsam bana özel oranlar çıkacağı için söylüyorum. Banka uygulamasından kredi hesaplamadan 250 bin için hesap yaparak aylık taksite bakarsın, bir de 50bin için bakar sonra onu 5 ile çarparak aylık ödeyeceğin tutarı kabaca öğrenebilirsin.

Banka 5 ayrı krediyi aynı anda vermeyi kabul eder mi onu bilemiyorum ama.

Anlıyorum hocam. Fakat 5 adet krediyi vermeleri zor. Anladığım kadarıyla size limit tanımlı. Bunu kullanabilirsiniz. Zaten 5 ayrı 50000 TL taksitli olarak daha pahalıya gelebilir.

Faiz kaynaklı aylık ödemen yine yüksek olacaktır diye düşünüyorum.
Hesaplamayı şu şekilde yapabilirsin, ben yaparsam bana özel oranlar çıkacağı için söylüyorum. Banka uygulamasından kredi hesaplamadan 250 bin için hesap yaparak aylık taksite bakarsın, bir de 50bin için bakar sonra onu 5 ile çarparak aylık ödeyeceğin tutarı kabaca öğrenebilirsin.

Banka 5 ayrı krediyi aynı anda vermeyi kabul eder mi onu bilemiyorum ama.
Hocam 250 binde vade 24 ay olduğundan aylık 13 buçuk bin civarında bir ödeme çıkıyor. 50'şer bin çekersem 5x50bin'de aylık ödeme 10 bin civarı oluyor. Toplam geri ödeme elbette fazla oluyor. Banka 250 bin istesem veriyor ama 36 ay vade için 5x50'yi kabul ederler mi bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok zor bir ihtimal. Yine de görüşün derim.

Anlıyorum hocam. Fakat 5 adet krediyi vermeleri zor. Anladığım kadarıyla size limit tanımlı. Bunu kullanabilirsiniz. Zaten 5 ayrı 50000 TL taksitli olarak daha pahalıya gelebilir.
Hocam elbette toplam geri ödeme o şekilde daha fazla oluyor ama şu an benim için aylık ödemenin düşük olması daha önemli. Bankalar limit açıyor onda sorun yok ama bu limiti tek seferde 24 ay vade yerine çoklu kullanım ile 5x50 bin şeklinde 36 ay vadeli yapabilir miyim onu merak ediyorum açıkçası.

Anladım hocam. Dediğim gibi çok zor bir ihtimal.

Bildiğim kadarıyla 250.000 TL değerinde ihtiyaç kredisi yok. :D Olsa bile hepsinden birer miktar alamazsın.
Hocam faiz gelecek yerden krediyi pek esirgemiyor gibiler 😀 ama olmasını istediğim durum biraz muğlak tabi.
Anladım hocam. Dediğim gibi çok zor bir ihtimal.
Eyvallah hocam. Ben de pek umutlu değilim ama ilk fırsatta soracağım.

Geri
Yukarı