Çoklu prizler az elektrik mi verir?

Priz hem çok eski, hem de bozuk desem yeridir eskiden salonda Wi-Fi'yi buna takıyordum 1 senedir ben kullanıyorum ilk kullandığım 6 ayda alevlenmeler ve cızırtı sesleri alıyordum 1 kereliğine yanık kokusu aldığımıda hatırlıyorum (alev görüntüsünden dolayı psikoloik olabilir) daha sonra prizi değiştirmeye karar verdim ama 2-3 gün sonra bir kere daha cızırtı ya da alevlenme yaşamadım o yüzden kullanmaya devam etmeye karar verdim ve kısa süre sonrada laptopun şarj olması bozuldu. Soketi önceden de yaptırmıştım yapan kişinin düzgün yapmamasından da kaynaklanabilir mi? Çünkü herhalde önceki soket tamirimin ardından 1 sene ya da 1.5 sene geçti.

Bundan kaynaklı olabilir fakat bu çoklu prizlerin çoğu kalitesiz oluyor hocam. Bu sebeple o çokludan bir an önce kurtulmanız gerek. Bahsettiğiniz durum çoklu prizin kablolarında erimeye sebep oldu muhtemelen. Koku ve cızırtının sebebi bu. Burada kaynaklacak sorun o prize bağlı tüm cihazlara ciddi hasar verebilir.
Akım korumalı çoklu prizler tercih ederseniz daha sağlıklı olur. Bazı eski çoklularda toprak bağlantısı olmuyor bu da çok büyük bir sıkıntı.
S-Link'in Prizlerini kullanıyorum, bir sorun yaşamadım.
Priz
Eleştirdiğimi nereden anladın? Konuyu açan bile böyle anlamadı. Fizik dersinde anlatıldığını söyledim. Eğer sen yanlış anlamak istiyorsan sıkıntı yok.

Üslubun doğru değil. Adam nerede anlatıldığını merak etmiyor orada, sorununu paylaşıyor. Verdiğin cevaba girişin sert. Boş eleştiri. Kabullenip, kabullenmemek senin elinde tabii ki.

Bundan kaynaklı olabilir fakat bu çoklu prizlerin çoğu kalitesiz oluyor hocam. Bu sebeple o çokludan bir an önce kurtulmanız gerek. Bahsettiğiniz durum çoklu prizin kablolarında erimeye sebep oldu muhtemelen. Koku ve cızırtının sebebi bu. Burada kaynaklacak sorun o prize bağlı tüm cihazlara ciddi hasar verebilir.
Akım korumalı çoklu prizler tercih ederseniz daha sağlıklı olur. Bazı eski çoklularda toprak bağlantısı olmuyor bu da çok büyük bir sıkıntı.
S-Link'in Prizlerini kullanıyorum, bir sorun yaşamadım.
Priz

Üslubun doğru değil. Adam nerede anlatıldığını merak etmiyor orada, sorununu paylaşıyor. Verdiğin cevaba girişin sert. Boş eleştiri. Kabullenip, kabullenmemek senin elinde tabii ki.
Ya eleştiri yaptığımı kim söyledi? Sen niye kendi kafana göre beni eleştiriyorsun? Ben adama bir bilgi verdim. Dedim ki fizik dersinde anlatılıyor. Bunda bir sakınca varmı? Sert giriş nasıl yaptım anlamıyorum? Kendi kendine yargılama insanları. Konu sahibi bile gülerek cevap verdi sen niye geldin beni tazırlıyorsun? Cevabını yaz yeter.

Geri
Yukarı