Çoklu tuş kombinasyonunu tek tuşa ayarlamak

İşletim sistemi
Windows 10

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Cemu üzerinden Zelda: Breath of the Wild oynamaktayım. Kontrol konusunda karşılaştığım bir sorun var. Bazı hareketleri yapabilmem için belirli tuş kombinasyonları var. Örneğin kalkan sörfü için; kalkanı elime aldıktan sonra (1 tuşu) zıplayınca (boşluk tuşu) A tuşuna (Z tuşu) basmam gerekiyor. Bunları tek bir tuşa ayarlayabilir miyim? Örneğin bu kombinasyonu M tuşuna atayabilir miyim? Hepsine tek seferde basmayacak ama peş peşe bir süreliğine basılı tutsun sonra hepsini bıraksın. Çok iyi anlatamadım ama bunu hangi programla nasıl yapabilirim?

Merhabalar. Cemu üzerinden Zelda: Breath of the Wild oynamaktayım. Kontrol konusunda karşılaştığım bir sorun var. Bazı hareketleri yapabilmem için belirli tuş kombinasyonları var. Örneğin kalkan sörfü için; kalkanı elime aldıktan sonra (1 tuşu) zıplayınca (boşluk tuşu) A tuşuna (Z tuşu) basmam gerekiyor. Bunları tek bir tuşa ayarlayabilir miyim? Örneğin bu kombinasyonu M tuşuna atayabilir miyim? Hepsine tek seferde basmayacak ama peş peşe bir süreliğine basılı tutsun sonra hepsini bıraksın. Çok iyi anlatamadım ama bunu hangi programla nasıl yapabilirim?
Klavyenin yazılımı ve makro desteği varsa sanırım mümkündü.

Merhabalar. Cemu üzerinden Zelda: Breath of the wild oynamaktayım. Kontrol konusunda karşılaştığım bir sorun var. Bazı hareketleri yapabilmem için belirli tuş kombinasyonları var. Örneğin kalkan sörfü için; kalkanı elime aldıktan sonra (1 tuşu) zıplayınca (boşluk tuşu) a tuşuna (Z tuşu) basmam gerekiyor. Bunları tek bir tuşa ayarlayabilir miyim? Örneğin bu kombinasyonu m tuşuna atayabilir miyim? Hepsine tek seferde basmayacak ama peş peşe bir süreliğine basılı tutsun sonra hepsini bıraksın. Çok iyi anlatamadım ama bunu hangi programla nasıl yapabilirim?

Klavyen kaliteli ve iyi bir marka ise mutlaka programı vardır oradan makro ataması yap eğer klavyen iyi bir marka değilse 3. parti makro uygulamaları var klavye makro programı yazıp bulabilirsin oradan atama yapabilirsin.

Eğer bir oyuncu klavyen varsa kendi programı üzerinden macro kombinasyonu atayabilirsin.
Hayır hocam. Oyuncu klavyem yok. O yüzden soruyorum zaten.
Klavyen kaliteli ve iyi bir marka ise mutlaka programı vardır oradan makro ataması yap eğer klavyen iyi bir marka değilse 3. parti makro uygulamaları var klavye makro programı yazıp bulabilirsin oradan atama yapabilirsin.
Hocam Hunter Kharma X klavyem var. Kendi programı yok. Olsa buraya konu açmazdım zaten.
Klavyenin yazılımı ve makro desteği varsa sanırım mümkündü.
Hocam makro olsa konu açmam zaten. Biliyorsanız yardım eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı