Çözüldü Colorful A320M-K PRO V14 TPM Ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

recep007

Hectopat
Daha fazla  
Colorful A320MKPRov14 de BIOS'a girince hiçbir yerde TPM veya fTPM yazmıyor ne yapacağımı bilmiyorum. İnternete baktım hiçbir şey bulamadım BIOS menüsünün de altını üstüne getirdim yok bilenler yazarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Umudumu kestim artık ben Windows 11'i de dosyalarıyla oynayıp kurmak istemiyorum ne yapalım Windows 10 kulancaz artık.
Bugün(15/11/2021) tarihli bir güncelleme paylaşmışlar. Güncellemeyi bir dene istersen.
Teknobiyotik bu tür renkli ürünleri getirip ucuza satıyor, sizler de bu ürün niye bu kadar ucuz diye düşünmeden alıyorsunuz. Şimdi şirketin sitesine girip kullanma kılavuzuna bakacağım, sitesi bile açılmıyor. Böyle rezil bir durum...

Girebilirsen kullanma kılavuzuna bakarsın...

Teknobiyotik bu tür renkli ürünleri getirip ucuza satıyor, sizler de bu ürün niye bu kadar ucuz diye düşünmeden alıyorsunuz. Şimdi şirketin sitesine girip kullanma kılavuzuna bakacağım, sitesi bile açılmıyor. Böyle rezil bir durum...

Girebilirsen kullanma kılavuzuna bakarsın...

Üstelik anakart çok bilinmiyor galiba. Anakart'ın ismini Google yazıp görsellere tıkladığımızda birkaç tane anakartın resmi, sonra ise bu konu çıkıyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden koyaymış adamlar.
  • Abi TPM diye bi özellik var eklim mi BIOS'a?
  • La olum yürü git işimiz gücümüz var kim öper TPM ayarını.
  • Tamam abi...
BIOS güncellemesi bekleyin, eklerler. Mail atın şirkete bir de. ASUS, Gigabyte ve MSI salak, bi siz akıllısınız değil mi diye sorun.

Üzüldüm abi ya, hazır olarak almıştım PC'yi zaten o kadar iyi de değil.
Ryzen 5 3400G APU PC belki yüklenir Windows 11 dedim ama TPM yokmuş.
Neyse abi ya, Windows 10 kullanırım boş ver.

Adaş bak kafanı çalıştır adaş. A320M içinde TPM var. Anakart üreticisinin kıçını kaldırıp BIOS'a ayar eklemesi lazım. Bu kadar. Anakartını üreten firma bu kadar tembel işte...

Hocam bu yöntemleri deneyebilirsiniz.
Ama Anakart da öyle bir özellik olup BIOS'a üşenip ayar eklememek çok saçma bir şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı