Colorful battleax B450M-HD TPM 2.0 destekliyor mu?

Çok teşekkür ederim yine de hocam. Peki 2. Attığınız linkten indirdim ben dosyayı ama bunu nasıl kuracağımızı bilen var mı acaba? Youtube üzerinden vs. Ne kadar araştırsam da colorful marka için bulamadım
Bu indiridiğin dosyanın BIOS klasörünün içinde ROM uzantılı bir dosya var hocam.
burdan da bir önceki BIOS sürümünün windows klasörü var. ROM dosyasını bu klasörün içine atıp Update.bat uzantılı sağ tıklayıp not defteriyle ROM dosyasının adı olarak düzenleyip kaydettim. Çift tıklayıp açtım. Yüzde 100 olunca program kapandı ve bilgisayarı yeniden başlattım. BIOS arayüzü daha önceki postta attığım görseldeki gibi değişti. Ben bu şekilde çalıştırdım hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20211017_001249_609.jpg
    IMG_20211017_001249_609.jpg
    226,9 KB · Görüntüleme: 92
Bu indiridiğin dosyanın BIOS klasörünün içinde ROM uzantılı bir dosya var hocam.
burdan da bir önceki BIOS sürümünün windows klasörü var. ROM dosyasını bu klasörün içine atıp Update.bat uzantılı sağ tıklayıp not defteriyle ROM dosyasının adı olarak düzenleyip kaydettim. Çift tıklayıp açtım. Yüzde 100 olunca program kapandı ve bilgisayarı yeniden başlattım. BIOS arayüzü daha önceki postta attığım görseldeki gibi değişti. Ben bu şekilde çalıştırdım hocam.
Hocam kusura bakmayın emin olmak için soruyorum. Şimdi indirdim bu attığınız linki de. Windows klasörünün içinde bir rom dosyası daha var bunu silip güncel rom doyasını buraya atacağım daha sonra update.bat dosyasına mı tıklayacağım? Not defteri kısmını tam olarak anlamadım

Hocam kusura bakmayın emin olmak için soruyorum. Şimdi indirdim bu attığınız linki de. Windows klasörünün içinde bir ROM dosyası daha var bunu silip güncel ROM doyasını buraya atacağım daha sonra update.bat dosyasına mı tıklayacağım? Not defteri kısmını tam olarak anlamadım.

Hocam şöyle de yapabilirsin ROM dosyasını attıktan sonra eskisinin ismiyle değiştirirsen de olur.
Sonra da update.bat çalıştır.

Sanırım bende ki sorun bu çok hızlı bir şekilde kapanıyor error veriyor bu kısımda.

Team Viewer üzerinden yardımcı olayım. Tekrar başlattım ben de hata vermedi. Hocam iletişime geçmek istersen mailim: [email protected]
Ömer ile iletişime geçtim bende çalışan onda çalışmadı. Şanslıymışım:)

Dosya Ekleri

• IMG_20211017_004449_565.jpg
    IMG_20211017_004449_565.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_20211017_004437_733.jpg
    IMG_20211017_004437_733.jpg
    170,4 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20211017_004402_586.jpg
    IMG_20211017_004402_586.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20211017_004342_217.jpg
    IMG_20211017_004342_217.jpg
    156,5 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Team Viewer üzerinden yardımcı olayım. Tekrar başlattım ben de hata vermedi. Hocam iletişime geçmek istersen mailim: [email protected]
Ömer ile iletişime geçtim bende çalışan onda çalışmadı. Şanslıymışım:)
Sağlık olsun abi tekrar teşekkür ederim. Manuel olarak güncellemenin yolunu arıyorum bulursam paylaşırım

Nasıl halletiniz anlatırsan çok sevinirim.

Buradan güncel sürümü indirin. Usb belleği fat32 olarak biçimlendirin. İndirdiğiniz dosyadaki BIOS, Efi, Shell klasörlerini olduğu gibi flash diske kopyalayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Açılırken F11 tuşuna basarak boot menüsüne girin. Oradan Flash diskinizi seçin. Komut satırı gelecek orada. Fs7: yazın enter a basın yalnız burası sizde farklı olabilir. Sizde fs0: da olabilir burası flash diskin olduğu yere göre değişiyor. Üstte liste var oradan göreceksiniz. Doğru yeri seçtiğimizden emin olmak için dir yazıp enter a basıyoruz. listede flasha attığımız klasörler varsa doğru yerdeyiz demektir. Buradan cd shell yazıp enter a basıyoruz. Buradan da update yazıp enter a basıyoruz. Güncelleme işlemi başlayacaktır. Aşağıda paylaştığım gibi bir görsel gelirse e yazıp enter basıp devam edin. İşlem tamamlanınca reset yazıp enter a basın pc yeniden başlayacak. Açılırken delete tuşuna basarak yeni bios ekranını göreceksiniz.
Not: Arkadaşlar bu işlemler riskli işlemlerdir. Anakartın üreticisi olmadığım için bu işlemler için garanti vermemi beklemeyin lütfen.
Ömer için hazırladığım videoyu paylaşıyorum. Yalnız videoda aşağıda eklediğim görsel bende çıkmadı bunun sebebi daha önce biosu güncellemedir.
Video linki de buradadır.

: yazmak için Shift Ş ye basın.
i yazmak için ı ya basın.
Bunun nedeni Komut ekranının Türkçe karakter desteklememesidir.

Dosya Ekleri

• b31ad775-ad3f-4cab-8ebe-be8a1a51148b.jpg
    b31ad775-ad3f-4cab-8ebe-be8a1a51148b.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:

Geri
Yukarı