Colorful GT1030 ile Asus GT1030 farkı nedir?

Kauss

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir arkadaş hazır kasa aldı.

Yalnız benim sormak istediğim bir şey var.
Colorful GeForce GT1030 2 GB GDDR5 VGA HDMI ekran kartı ile ASUS GT1030 2 GB Phoenix 64 Bit GDDR5 ekran kartı arasında ne fark var?

Wolfteam,
Mobil PUBG,
League of Legends.

Konu ile alakalı değil ama çok merak ettiğim için soruyorum şimdiden özür diliyorum ama wolfteam oynayan kaldı mı?

Bakındığım kadarıyla Asus, pasif soğutma tercih ediyor. Yani fan yok. Colorful modelinde ise fan bulunuyor. Fanlı modeller elbette daha iyi soğutma sağladığı için daha çok tercih edilenlerdir. Eğer hazır sistem içerisinde almayacaksanız, Gigabyte'ın GT 1030 modelini öneririm.

Bütçenizi yükseltebilirseniz, RX 570 4GB modellerine bakmanızda fayda var. CS:GO, LOL, GTA V vb. sistem gereksinimleri isteyen oyunları oynamayı düşünüyorsanız, GT 1030 yeterli olacaktır.

Edit: Sistem zaten alınmış. Yapılabilecek bir şey yok. Performans yönünden kaybı olmaz. Sadece soğutması daha zayıf kalacaktır.

Konu ile alakalı değil ama çok merak ettiğim için soruyorum şimdiden özür diliyorum ama wolfteam oynayan kaldı mı?

Özür dilemenize gerek yok.
Kalmış demek ki hocam çünkü genelde iyi bilgisayarı olmayanlar bu oyunları oynuyor.
Bakındığım kadarıyla ASUS, pasif soğutma tercih ediyor. Yani fan yok. Colorful modelinde ise fan bulunuyor. Fanlı modeller elbette daha iyi soğutma sağladığı için daha çok tercih edilenlerdir. Eğer hazır sistem içerisinde almayacaksanız, Gigabyte'ın GT 1030 modelini öneririm.

Bütçenizi yükseltebilirseniz, RX 570 4 GB modellerine bakmanızda fayda var. CS:GO, LOL, GTA V vb. sistem gereksinimleri isteyen oyunları oynamayı düşünüyorsanız, GT 1030 yeterli olacaktır.

Edit: Sistem zaten alınmış. Yapılabilecek bir şey yok. Performans yönünden kaybı olmaz. Sadece soğutması daha zayıf kalacaktır.

Peki soğutma açısından ve performans açısından Colorful daha mı iyi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı